|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۰۸

قاضی پور در گفت وگو با تسنیم مطرح کرد /

خبرگزاری تسنیم: یکی از طراحان تحقیق و تفحص از پالایشگاه های کشور از رد این درخواست در کمیسیون مربوطه انتقاد کرد.

نادر قاضی پور یکی از طراحان تحقیق و تفحص از پالایشگاه های کشور در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، از رد درخواست این تحقیق و تفحص در جلسه روز سه شنبه کمیسیون انرژی خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون انرژی با ۸ رای موافق و ۱۲ رای مخالف طرح تحقیق و تفحص از پالایشگاه های کشور را رد کردند.

وی در ادامه از کمیسیون انرژی به علت معطل گذاشتن طولانی مدت این طرح، انتقاد کرد و اظهار داشت: درخواست تحقیق و تفحص از پالایشگاه های کشور در آبان ماه سال گذشته تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد و از آن زمان تا به حال این درخواست معطل مانده بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با توجه به تصمیم وزارت نفت برای واردات بنزین، رد درخواست تحقیق و تفحص در کمیسیون انرژی برای ما سوال شده است که چرا اعضای آن با این تحقیق و تفحص مخالفت کردند؟

قاضی پور افزود: چرا عده ای نمی خواهند از پالایشگاه ها تحقیق و تفحص و نحوه تهیه میزان و قیمت مواد اولیه و نحوه فروش، میزان و قیمت فرآورده های پالایشگاه ها و بدهی های بالای آنها بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم رد این تحقیق و تفحص در کمیسیون انرژی، انشالله این طرح در صحن مجلس رای می آورد و ما با بررسی عملکرد و بازدهی پالایشگاه ها و شناسایی نقاط ضعف، به تولید بیشتر بنزین در کشور، شفاف شدن فعالیت آنها و کاهش فساد کمک می کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر