|
|
کدخبر: ۱۵۹۱۵۷

لاریجانی پیش از ترک تهران به بلاروس مطرح کرد

رئیس مجلس پیش از ترک تهران به مقصد مینسک در فرودگاه مهرآباد با اشاره به روابط خوب ایران و بلاروس گفت: این سفر به دعوت رئیس پارلمان بلاروس انجام شده و تلاش می شود تا در این سفر روابط میان تهران و مینسک گسترده تر شود.

به گزارش حوزه پارلمانیخبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه تهران را به مقصد مینسک پایتخت بلاروس با هدف دیدار و گفت وگو با رئیس پارلمان این کشور ترک کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی پیش از عزیمت به بلاروس در فرودگاه مهرآباد و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بلاروس از کشورهای دوست و شریک ما در بسیاری از زمینه ها است، اظهار داشت: سقف روابط دو کشور هم در زمینه پارلمانی و هم در زمینه روابط همه جانبه با دولت خوب است.

وی با بیان اینکه نظرات دو کشور جمهوری اسلامی ایران و بلاروس در خصوص مسائل منطقه ای نزدیک است، افزود: این سفر به دعوت رئیس پارلمان بلاروس انجام شده و تلاش می شود تا در این سفر روابط میان تهران و مینسک گسترده تر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار است در این سفر در خصوص مسائل منطقه ای با توجه به اتفاقات اخیر با مقامات بلاروس گفت وگو و رایزنی صورت گیرد، ادامه داد: امیدوارم در این سفر که اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و بلاروس مرا همراهی می کنند، بتوانیم روابط پارلمانی را گسترش دهیم.

لاریجانی در ادامه خاطرنشان کرد: امیدواریم این سفر بتواند به روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

علی کائیدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلاروس، حسن خسته بند، و روبرت بیگلریان اعضای این گروه دوستی پارلمانی، حسن قشقاوی معاون پارلمانی امور ایرانیان و کنسولی وزیر امور خارجه و حسین شیخ الاسلام مدیرکل امور بین الملل رئیس مجلس، لاریجانی را در این سفر همراهی می کنند.

با بدرقه محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و حسن زمانی مشاور رئیس مجلس، لاریجانی تهران را به مقصد مینسک ترک کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین