|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۵۷

با وجود مخالفت دولت /

کلیات طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور علیرغم مخالفت دولت مبنی بر اینکه باید اصلاحات بیشتری در این قانون انجام شود به تصویب نمایندگان رسید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی کلیات طرح دائمی شدن قانون تشکیل سازمان بازرسی در دستور کار مجلس قرار گرفت.

پس از اظهارات موافق و مخالفان کلیات این طرح قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی از این طرح دفاع کرد.

مخالفان این طرح با به کارگیری بازنشستگان در سازمان بازرسی پرداخت فوق العاده تخصص بازرسان و دادن حق بررسی پرونده به این سازمان مخالف بودند.

در پایان انصاری معاون پارلمان رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرد که دولت نیز با این طرح مخالف است و خواستار اصلاح ریشه ای و دقیق قانون سازمان بازرسی می باشد.

در پایان نمایندگان با ۱۳۱ رای موافق ۳۵ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر در مجلس کلیات این طرح را به تصویب رساندند. در صورت تصویب نهایی این طرح به بازرسان سازمان فوق العاده شغل پرداخت شود و افراد بازنشسته نیز می تواند در سازمان ادامه فعالیت دهند علاوه بر این گزارش های سازمان باید خارج از نوبت و حداکثر ظرف سه ماه در قوه قضاییه بررسی شود. همچنین در صورتی که بازرس یا هیأت بازرسی در خواست تعلیق یک یا چند نفر از کارکنان دستگاه مورد بازرسی را ارائه دهد، رئیس دستگاه مربوطه موظف است ظرف ده روز نسبت به تعلیق آن کارمند اقدام نماید.

.

ارسال نظر

پربیننده ترین