|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۸۸

جعفری در تذکری در جلسه امروز مجلس

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت که وزرا به جای صحبت کردن در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بکوشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان طی تذکری بر لزوم حرکت مسئولان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید کرد.

وی سخنان روز گذشته وزیر امور اقتصاد و دارایی را تئوریک و نظری دانست و افزود: وی دیروز گفت ما به دنبال نقشه راه اجرایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم که متأسفانه در این جلسات اغلب صحبت ها به صورت تشریفاتی بیان می شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با طرح این پرسش که آیا مسئولان از کارهای تشریفاتی خسته نشده اند، تصریح کرد: یکی از مسائل مهم در این زمینه سود بالای بانک هاست که مشوق معاملات ربوی است.

وی اضافه کرد: ما به جای آنکه مشوق هایی برای بردن سرمایه ها به سمت تولید داشته باشیم، مشوق هایی برای معاملات ربوی داشته ایم، گفت: هیأت رئیسه مجلس بهتر است برای برنامه های اقتصادی نقشه راهی را ارائه کند، مباحثتئوریک در این زمینه زیاد است.

جعفری در همین زمینه بیان داشت: وزرای دولت باید به جای صحبت کردن اقدامات جدی در این زمینه انجام دهند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من امروز نیز سؤال کردم که اقتصاددانان مجلس گفتند ما این سودها را مشوق اقتصاد ربوی می دانیم که اگر اصلش ربوی نباشد، سودش ربوی محسوب می شود.

پس از پایان یافتن تذکر قاسم جعفری، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد که در غیاب علی لاریجانی ریاست بخشی از جلسه علنی امروز خانه ملت را بر عهده داشت، خاطرنشان کرد: قاعدتا وزرای محترم ضمن ارائه راهکارها، پیشنهادات همکاران را نیز دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: ما در ابتدای سال هستیم، به همین دلیل باید یک نقشه راه متقن برای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و در رابطه با سود سپرده های بانکی نیز جلسه ای با رئیس بانک مرکزی خواهیم داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین