|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۲۴

براساس مصوبه مجلس /

خبرگزاری تسنیم: براساس مصوبه مجلس سازمان بازرسی کل کشور از این پس زیر نظر رئیس قوه قضاییه فعالیت می کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان پس از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، بررسی جزئیات این طرح را آغاز کردند.

براساس مصوبه مجلس در ماده یک طرح مذکور مقرر شد به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اداری و در اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی، سازمانی به نام سازمان " بازرسی کل کشور " زیر نظر قوه قضاییه و با اختیارات و وظایف مندرج در این قانون تشکیل می شود.

وکلای ملت همچنین با اصلاح ماده یک قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور یک تبصره نیز به آن اضافه کردند که براساس آن مصوب شد نظارت و بازرسی از نظر این قانون عبارت است از مجموعه فعالیت های مستمر و منظم و هدفدار به منظور جمع آوری اطلاعات لازم درباره مراحل قبل، حین و بعد از اقدامات دستگاه های مشمول ماده ۲ این قانون، تجزیه و تحلیل آنها، تطبیق عملکرد دستگاه با اهداف و تکالیف قانونی و ارائه پیشنهادهای مناسب در جهت حسن امور.

وکلای ملت این اصلاح انجام شده در ماده یک قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور را با ۱۴۳ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رساندند.

به گزارش تسنیم، پیش از این در ماده یک قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور آمده بود که سازمانی به نام سازمان بازرسی کل کشور زیرنظر شورای عالی قضایی تشکیل می شود که وکلای ملت امروز شورای عالی قضایی را به رئیس قوه قضاییه تغییر دادند.

انتهای پیام /

ارسال نظر