|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۲۵

ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر یک نماینده /

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: ما نسبت به سپرده های بانکی نقدی جدی داریم، بانک مرکزی باید سیاست های خود را شفاف کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد، مانه، سمرقان، جاجروم و گرمه در تذکری با اشاره به سخنان روز گذشته وزیر اقتصاد در صحن علنی مجلس گفت: ما به دنبال نقشه راه اجرایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم.

وی افزود: متاسفانه جلساتی که با حضور وزرا برگزار می کنیم تشریفاتی است، وزیر جهاد کشاورزی هم که به مجلس آمد گزارش تشریفاتی داد.

این نماینده مجلس ادامه داد: انتظار داریم درخصوص سود بسیار کلان بانک ها که مشوق معاملات ربوی است و به جای آنکه به تولید بپردازد در مسیر اقتصاد ربوی عمل می کند هیأت رئیسه مجلس نقشه راه اجرایی را از وزرا بخواهد تا به جای صحبت کردن کارهای جدی انجام شود.

جعفری گفت: علما و فقها هم می گویند ما این سودهای بانکی را مشوق معاملات ربوی می دانیم، باید جلسات پربار اجرایی به عنوان نقشه راه برگزار شود.

به گزارش مهر محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به این تذکر گفت: وزرایی که در مجلس حضور می یابند ضمن ارائه راهکارها و سیاست های خود پیشنهادات همکاران ما را به خصوص در کمیسیون های تخصصی دریافت می کنند.

وی افزود: ما در آغاز سال هستیم باید به یک نقشه راه متقن در مسیر شکل گیری اقتصاد مقاومتی کارآمد که ما را در مسیر پایدار هدایت می کند طراحی کنیم.

ابوترابی فرد ادامه داد: از رئیس کل بانک مرکزی دعوت خواهیم کرد تا در جلسه ای درباره سیاست های بانک مرکزی نسبت به سود سپرده های بانکی توضیح دهد.

نایب رئیس اول مجلس گفت: ما نسبت به سود سپرده های بانکی نقد جدی داریم، بانک مرکزی باید سیاست های خود را شفاف کند اگر با اقتدار و نظارت عمل کند به سمت صحیح پیش خواهیم رفت تا شاهد کاهش شاخص بورس معاملات بورسی و آسیب های بزرگ اقتصادی نباشیم.

ارسال نظر

پربیننده ترین