|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۲۶

ابوترابی فرد در صحن علنی مجلس:

خبرگزاری تسنیم: نائب رئیس مجلس گفت: در ارتباط با سود سپرده های بانکی نیز یک جلسه از رئیس کل بانک مرکزی دعوت خواهیم کرد تا در مورد سیاست های بانک مرکزی که به نظر بنده نقش کلیدی در شکل گیری اقتصاد مقاومتی دارد، صحبت کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان در اخطاری به استناد اصول ۲ و ۳ قانون اساسی گفت: روز گذشته صحبت هایی که وزیر اقتصاد در صحن مجلس داشت، یک سری از مسائل تئوریک و نظری بود در حالی که ما دنبال نقشه راه اجرایی در تحقق اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال هستیم.

وی با بیان اینکه بیشتر جلساتی که می گذاریم و از مسئولان دعوت می کنیم تشریفاتی است، گفت: زمانی که وزیر جهاد کشاورزی آمده بود، جلسه ای تشریفاتی داشتیم و تعداد زیادی از همکاران می گفتند از این کارهای تشریفاتی خسته شده ایم.

نماینده مردم بجنورد در ادامه با اشاره به سود بسیار کلان بانک ها، این سودها را مشوق معاملات ربوی دانست و گفت: این سیاست، بانک ها به جای اینکه به تولید و سایر موارد بپردازد، طبق نظر علما و اکثر اقتصاددانان که بنده از اقتصاددانان سوال پرسیدم، این سودها را مشوق معاملات ربوی می دانستند لذا انتظار داریم هیئت رئیسه مجلس در خصوص برنامه های اقتصادی نقشه راه اجرایی طلب کند و الا مسائل تئوریک زیاد است. باید از وزرا بخواهید به جای صحبت کردن اقدامات جدی انجام دهند که ما تا الآن این را ندیده ایم و ما جلسات پربار به عنوان نقشه راه اجرایی طلب می کنیم.

در ادامه محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس که در غیاب علی لاریجانی برای ساعاتی ریاست صحن علنی را برعهده داشت، گفت: وزرا که در مجلس حضور پیدا می کنند، ضمن ارائه سیاست ها و راهکارها، پیشنهادات همکاران خصوصا کمیسیون های تخصصی را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: ما در آغاز سال قرار داریم و باید نقشه راه متقن و مسیری که ما را در راستای شکل دهی اقتصاد مقاومتی کارآمد و پایدار هدایت کند، پیش برویم.

نایب رئیس اول مجلس خاطرنشان کرد: در ارتباط با سود سپرده های بانکی نیز یک جلسه از رئیس کل بانک مرکزی دعوت خواهیم کرد تا در مورد سیاست های بانک مرکزی که به نظر بنده نقش کلیدی در شکل گیری اقتصاد مقاومتی دارد، صحبت کند.

ابوترابی فرد با تأکید بر اینکه نسبت به سود سپرده های بانکی نقد جدی داریم و باید بانک مرکزی سیاست های خود را به صورت شفاف و روشن تبیین کند، تصریح کرد: اگر بانک مرکزی با اقتدار و با تنظیم سیاست های درست و نظارت حرکت کند، انشاءالله به سمت صحیح پیش می رویم و شاهد کاهش شاخص بورس و آسیب در حوزه های اقتصادی نخواهیم بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر