|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۳۱

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: دو حوزه اقتصاد و فرهنگ و تکیه بر مدیریت جهادی باید به عنوان راهبرد و نقشه راه مدیران در نظر گرفته شود.

به گزارشخبرگزاری فارساز قزوین، جمعی از مدیران کل ادارات استان قزوین صبح امروز با داوود محمدی نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

در این دیدار مدیران استان قزوین ضمن برشمردن مشکلات و موانع کاری به تشریح اعم برنامه های خود برای اجرا در سال ۹۳ پرداختند.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تشکر از زحمات مدیران استان قزوین در سال ۹۲ و آرزوی توفیق بیشتر برای خدمتگزاری به مردم در سال جدید، گفت: بی شک مدیران این استان باید با برنامه ریزی اصولی و استراتژیک در حوزه های کاری خود به توسعه و پیشرفت قزوین کمک بیشتری کنند.

وی کمبود اعتبارات و پروژه های نیمه تمام عمرانی را از جمله مشکلات استان قزوین برشمرد و افزود: امروز دیگر فرصتی برای آزمون و خطا و به هدر دادن منابع موجود نیست و بی تردید برنامه ریزی اصولی می تواند بیشترین بهره وری و اثربخشی را در بهبود وضعیت موجود داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کرد: دو حوزه اقتصاد و فرهنگ و تکیه بر مدیریت جهادی باید به عنوان راهبرد و نقشه راه مدیران در نظر گرفته شود و مدیران با برنامه زمانبندی شده و قابل ارزش یابی تلاش های خود را به اجرایی کردن راهبرد سال معطوف دارند.

محمدی با اشاره به مضایق و محدودیت اعتبارات ابراز داشت: مدیران باید با کلی نگری و پرهیز از برنامه های جزئی در راستای فعالیت هایی اهتمام ورزند که منفعت آن نصیب بخش زیادی از مردم استان قزوین شود و بودجه محدود این استان صرف فعالیت های جزئی و بخشی نگری نشود.

وی اضافه کرد: نگاه فرابخشی و توجه به هماهنگی های بین بخشی در راستای همگرایی و هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت های موجود استان قزوین و تجمیع و تمرکز توانمندی ها برای نیل به اهداف واحد می تواند آثار مطلوبی را برای مردم این استان به ارمغان آورد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی برنامه ریزی را برآورد احتیاجات آینده و تأمین منابع برای تأمین رفع نیازها و احتیاجات دانست و اظهار کرد: اشراف کامل مدیران نسبت به اسناد فرادستی به ویژه سند چشم انداز و برنامه پنجم توسعه و ظرفیت های قانون بودجه سال ۹۳ می تواند ما را در مسیر صحیح و رسیدن به مقصد کمک کند.

محمدی عنوان کرد: در سال ۹۳ کشور وارد فاز اجرایی مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها می شود که قطعاً این موضوع نیازمند برنامه ریزی دقیق مدیران و حرکت بر مدار سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان از مدیرکل بازرسی استان خواست تا برنامه های صورت گرفته پیرامون حرکت بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی را توسط ادارات کل مختلف به طور منظم رصد و به وی گزارش کند.

انتهای پیام / ۲۶۶۷ / ب۳۰

ارسال نظر

پربیننده ترین