|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۶۱

محمدی در نطق میان دستور:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: فشار تحریم ها ما را پای میز مذاکره نکشاند، بلکه برعکس عدم تأثیر تحریم ها بود که ۱ + ۵ را پای میز مذاکره کشاند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس در سخنانی گفت: در این مجال اندک ارزیابی و بازخوانی دو موضوع مهم ضروری است. ابتدا بحثچرایی و ادله حضور در مذاکرات ژنو لازم است بررسی شود.
وی افزود: آمریکایی ها و غربی ها مدام یکی از دلایل حضور ما در پای میز مذاکرات را اثرگذاری تحریم ها می دانند در حالی که همه استراتژیست ها و آگاهان سیاسی می دانند که فشار تحریم ها ما را پای میز مذاکره نکشاند، بلکه برعکس عدم تأثیر تحریم ها بود که ۱ + ۵ را پای میز مذاکره کشاند. چرا که آن ها فهمیدند در اوج همین تحریم ها بود که تعداد سانتریفیوژهای ما به بیش از ۱۵۰ برابر افزایش یافت و به فناوری صلح آمیز هسته ای دست یافتیم.
نماینده مردم قزوین اظهار داشت: در اوج همین تحریم های فلج کننده که به زعم آن ها بود، ما توانستیم ماهواره و موجود زنده به فضا بفرستیم. در اوج همین تحریم ها به قدرت علمی منطقه بدل شدیم و در نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و فناوری های نوین نظیر آی سی تی، تولید و ساخت انبوه موشک های دوربرد رادارگریز و ساخت زیردریایی های مجهز و کم نظیر و صد ها دستاورد دیگر دست یافته ایم که همین مختصر کافی است که آمریکا و غربی ها بدانند که تنها اثر تحریم ها، سرعت بخشیدن به حرکت طوفنده جوانان و دانشمندان ماست.
محمدی در همین زمینه تأکید کرد: بنابراین ضرورت دارد که ۱ + ۵ و آمریکا تحت تأثیر رژیم صهیونیستی حیثیت مردم خود را برباد ندهند، چرا که اگر سردمداران آمریکا و غرب از تبدیل به عمال رژیم صهیونیستی عاری ندارند، اما بی تردید مردم آن ها این ننگ را نمی پذیرند.
وی در ادامه به ضرورت پایبندی به تفاهمات و توافقات تا پایان مذاکرات از سوی گروه ۱ + ۵ اشاره و تأکید کرد: ما برمبنای آموزه های دینی و اصولی به پیمان ها و توافقات تا پایان راه پایبند و استوار هستیم. اما براساس دستورات شرعی به پیمان شکنان توافقات نیز پاسخ مناسب و مقتضی خواهیم داد.
نماینده مردم قزوین در ادامه اظهار داشت: آن ها همواره می گویند که تمام گزینه های ما روی میز است و اظهاراتشان ناظر بر گزینه نظامی است که لازم است بگویم همه کسانی که با وضع فعلی آمریکا و موقعیت نظام جمهوری اسلامی ایران آشنایی دارند، می دانند که این یک دلداری دادن سیاسی به خود و بلوف توخالی است، اما هرگز جامه عمل نمی پوشد. زیرا این گونه در جنگ تحمیلی آزمایش شد و نتیجه ای جز شکست مفتضحانه نداشت، چه برسد به امروز که ایران اسلامی در اوج اقتدار است.
وی ادامه داد: برزبان آوردن این گزینه این حسن را دارد که تفاوت منطق ها و نگرش ها را آشکار می کند. دنیا گزینه های روی میز ما و غرب را ببیند و به قضاوت بنشیند. گزینه روی میز ما تعالیم روح بخش اسلام، قرآن کریم، سنت نبوی و سیره علوی ماست. گزینه روی میز ما استواری و پایداری ملت سرافراز ما و بصیرت و معرتف آنهاست. گزینه روی میز ما تدابیر خیره کننده رهبری معظم انقلاب و شناخت عمیقشان از توطئه های تودرتو و پیچیده غربی هاست و فتوای حرمت بمب اتم و سلاح های کشتار جمعی است.
محمدی اضافه کرد: گزینه روی میز ما تاریخ کهن و تمدن بزرگ منطق قوی و محبت و صلح دوستی و نوع دوستی ماست. گزینه روی میز ما مصوبه رئیس جمهور عزیز ما مبنی بر صلح و امنیت و آرامش و جهان آری از سلاح اتمی و کشتار جمعی در سازمان ملل است.
وی در ادامه به گزینه های روی میز غرب و آمریکا اشاره کرد و گفت: گزینه روی میز شما تهدید انسان ها و دولت ها، سلطه جویی و منفعت طلبی است. گزینه شما به خاک و خون کشیدن مردم افغانستان، عراق، لبنان، بحرین، میانمار و فلسطین مظلوم است. گزینه روی میز شما تحریم های شماست که در لوای ادعای بشردوستی و حقوق بشر، غذا و دارو را تحریم می کنید و مرتبا گزینه روی میز آتش افروزی، جنگ افروزی، کشتار بیگناهان و گزینه نظامی را تکرار می کنید.
نماینده مردم قزوین در ادامه اظهار داشت: امروز رسالت همه آزاد اندیشان خردورزان و صاحبان قلم و دارندگان پایگاه های اجتماعی در همه دنیا این است که بگویند بنویسند و تحلیل و ارزیابی کنند تا مشخص شود چه کسانی به دنبال رشد و اعتلا و کمال انسانیت هستند و چه کسانی در قتل و خونریزی ابنای بشر کمر بسته اند. بی تردید تاریخ و وجدان های بیدار بهترین قاضیان این معرکه خواهند بود.
به گزارشخبرگزاری تسنیممحمدی در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه اش اشاره کرد و گفت: مهم ترین مشکل حوزه انتخابیه بنده کمبود آب است که از رئیس جمهور تقاضا دارم تا دستور کار یکی از جلسات شورای عالی آب را به بررسی مشکلات آب استان قزوین اختصاص دهد زیرا سطح سفره های زیرزمینی ۱۸ متر کاهش یافته و شوره زار در دشت قزوین که توانایی ارتزاق ۳۰۰ میلیون نفر را دارد مداوا در حال پیشروی است و به تهدید جدی دشت تبدیل شده است.
وی ادامه داد: امروز علاوه بر آب کشاورزی، استان قزوین از نظر آب شرب نیز به شدت در مذیقه است.
انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین