|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۶۲

از سوی رئیس جمهور /

خبرگزاری تسنیم: ماده واحده «اصلاح ماده واحده امکان شرکت کردن فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» که در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، ماده واحده «اصلاح ماده واحده امکان شرکت کردن فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» که در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر این اساس «اصلاح ماده واحده امکان شرکت نمودن فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» که در جلسه ۷۳۹ مورخ ۲۸/۸ / ۹۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد مورخ ۲۵/۷ / ۹۱ وزیرآموزش و پرورش به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می شود:

ماده واحده - «آن دسته از فرهنگیانی که دارای مدرک معادل فوق دیپلم و یا مدرک معادل کارشناسی می باشند؛ پس از ارزشیابی مدارک آنها، نسبت به مدارک معادل کاردانی؛ ۷۰ تا ۷۵ درصد و کارشناسی ۶۰ تا ۶۵ درصد واحدهای گذرانده شده، پذیرفته می شود و تحصیل این اشخاص در مقاطع تحصیلی بالاتر که قبول شده اند، مشروط به جبران کسری واحدهای درسی خود در مدت زمان معین مندرج در آیین نامه اجرایی این ماده واحده، می باشد.

تبصره۱ - این مصوبه صرفاً شامل کسانی می شود که در آزمون مقاطع تحصیلی بالاتر(کارشناسی و کارشناسی ارشد) شرکت کرده و پذیرفته شده اند.

تبصره۲ - قبولی نامبردگان در دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی در مدت زمان مشخص مندرج در آیین نامه اجرایی این ماده واحده، ذخیره خواهد شد.

تبصره۳ - جبران کسری واحدهای پذیرفته شدگان صرفاً در دانشگاه های وابسته به وزارت آموزش و پرورش(شهید رجایی و فرهنگیان) امکان پذیر خواهد بود.

تبصره۴ - آیین نامه اجرایی این ماده واحده، با همکاری وزارتین آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس محورهای مذکور در ماده واحده و تبصره های فوق به تصویب می رسد.»

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین