|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۶۷

آیت الله مکارم شیرازی:

یکی از مراجع تقلید قم گفت: باید دولت، مجلس و متفکران آزاد دست به دست هم دهند و قشر نیازمند را از زیربار تورم نجات دهند و ما نیز برای موفقیت همه اینها دعا می کنیم.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به روایتی از امام حسن عسگری اظهار کرد: ریاکاری در بین مردم از حرکت مورچه ای سیاه بر پارچه سیاه رنگ در شب مخفی تر است.

وی تصریح کرد: انسان باید مراقب اعمالش باشد، بسیاری از افراد تصور می کنند که مشغول خدمت هستند ولی خدمت آنها ریاکاری است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: گاهی انسان به قصد قربت اقداماتی را انجام می دهد ولی وقتی آن را می شکافد متوجه می شود که در آن رگه هایی از ریاکاری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در روز قیامت فرد ریاکار در صف مشرکان حضور دارد تاکید کرد: فرد مشرک و ریاکار که برای غیرخدا عملی انجام می دهد به توحید لطمه زده است و به همین دلیل چنین مجازاتی برای او در نظر گرفته شده است.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: ریاکاری موجب می شود که مسائل سیاسی، اجتماعی و… از محتوا تهی شده و به همین دلیل بر پرهیز از آن تاکید شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از اینکه اخیرا موجی از تورم به خاطر بالارفتن قیمت های حامل های انرژی ایجاد شده است تصریح کرد: باید فکری به حال طبقات نیازمند کرد، تورم دو اثر مختلف و سوء دارد که ثروتمندان را ثروتمندتر و نیازمندان را فقیرتر می کند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در نتیجه تورم سرمایه و دارایی های ثروتمندان بیشتر می شود دولت باید در این زمینه فکری داشته باشد تاکید کرد: یارانه ها و درآمدهای بیشتر که از افزایش قیمت حامل های انرژی به دست می آید باید برای رسیدگی به وضع محرومان جامعه، جوانانی که سرپناه ندارند، ازدواج نکرده اند برای جهیزیه دختران و… اختصاص داده شود.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه نباید باید بار تورم را بر دوش فقرا گذاشت تاکید کرد: در نتیجه تورم وضع اغنیا خوب تر می شود؛ اینکه می گوییم فقرا به معنای فقیر مسکین نیست بلکه به معنای کسانی است که درآمد محدود ثابتی دارند.

وی بیان کرد: باید دولت مطالبه همه جانبه داشته باشد و به گونه ای عمل شود که بیشتر از این آسیب نبینند و از مشکلات آنها کم شود.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه مسائل در این بخش بسیار پیچیده است گفت: باید دولت، مجلس و متفکران آزاد دست به دست هم دهند و قشر نیازمند را از زیربار تورم نجات دهند و ما نیز برای موفقیت همه اینها دعا می کنیم.

انتهای پیام / ۲۲۵۸

ارسال نظر