|
|
کدخبر: ۱۵۹۴۲۰

فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور با صدور بیانیه ای در مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

عباس رجایی رئیس فراکسیون، سید احمد دستغیب نایب رئیس اول، غلامرضا نوری نایب رئیس دوم، علی ایرانپور دبیر اول، محمدابراهیم رضایی دبیر دوم و سید هادی حسینی به عنوان سخنگوی این فراکسیون انتخاب شدند.

بر این اساس متن بیانیه فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور به شرح زیر است:

ملت بزرگ ایران اسلامی با فتح قله های علم، دانش و اندیشه همیشه در طول تاریخ تمدن ساز و راهگشای بشریت بوده اند و در عرصه حاضر و به ویژه با پیروزی انقلاب اسلامی شکوهمند اسلامی علاوه بر این مهم، پرچمدار مبارزه با جهل و بیسوادی و تباهی منادی آزادی و مردم سالاری دینی و نقطه عطف در بیداری ملت های بزرگ اسلامی بوده و در این راستا نقش بی بدیلی ایفا نموده اند.

در حال حاضر نیز ایرانیان فرهیخته و اندیشمند مظهر بالندگی اندیشه و فرهنگ و بینش اسلامی بوده و با گسترش علم و دانش و فناوری در راستای توسعه میهن سرفراز خود گام های استواری را بر می دارند.

حضور ایرانیان در هر نقطه از گیتی منشاء فرهنگ و ادب، علم و اخلاق و آداب و سنن انسانی بوده و به مثابه سفیری از این تمدن غنی و سرشار از خوبی ها و ارزش ها در پهنه گیتی می باشند که مروج صلح، دوستی، فرهنگ و تمدن اسلامی هستند و همیشه با نام ایران در گستره جهانی و پاسداشت زبان فارسی و حفظ ارزش های این ملت رشید ایرانی خواهند ماند به همین منظور در مهمترین نهاد مردم سالاری دینی نظام جمهوری اسلامی که همان مجلس شورای اسلامی می باشد فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در تاریخ ۹۳.۱. ۲۵ تاسیس گردید. متقاضیان عضویت در این فراکسیون که تقریباً از همه استان های کشور و همه کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و همچنین اقلیت های دینی و مذهبی می باشند با علاقمندی وافر برای استفاده از تمامی ظرفیت های ایرانیان در گستره ملی و جهانی در عرصه های فرهنگ، اقتصاد و علم و دانش در این فراکسیون ثبت نام نموده و کار خود را با جدیت آغاز نمودند.

ارسال نظر

پربیننده ترین