|
|
کدخبر: ۱۵۹۴۲۳

محمدی در نطق میان دستور:

نماینده قزوین در مجلس با اشاره به گزینه های روی میز آمریکا گفت: با وضع فعلی آمریکا و موقعیت نظام جمهوری اسلامی ایران، گزینه های روی میز آمریکا، یک دلداری سیاسی به خود و بلوف تو خالی است و هرگز جامه عمل نخواهد پوشید.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر(چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با اشاره به مذاکرات ژنو اظهار داشت: آمریکایی و غربی ها مدام یکی از دلایل حضور ما در پای میز مذاکرات را اثرگذاری تحریم ها می دانند، در حالی که همه استراتژیست ها و آگاهان سیاسی می دانند که فشار تحریم ها ما را به مذاکره نکشاند، بلکه بر عکس این عدم تأثیر تحریم ها بود که ۱ + ۵ را به میز مذاکره کشاند.

وی افزود: آنها فهمیدند که در اوج تحریم ها بود که مقدار سانتریفیوژهای ما به بیش از ۱۵۰ برابر افزایش یافت، به فناوری صلح آمیز انرژی هسته ای دست یافتیم، در اوج همین تحریم های فلج کننده به زعم آنها ماهواره و موجود زنده به فضا اعزام کردیم، در اوج همین تحریم ها به قدرت علمی منطقه بدل شدیم و در نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، فناوری های نوین، آی سی تی، تولید انبوه و ساخت موشک های دوربرد رادارگریز، ساخت زیردریایی های مجهز و کم نظیر و صدها دست آورد دیگر دست یافتیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: همین مختصر کافی است که آمریکایی و غربی ها بدانند که تنها اثر تحریم ها سرعت بخشیدن و حرکت توفنده جوانان و دانشمندان ماست، بنابراین ضرورت دارد که ۱ + ۵ و آمریکا تحت تأثیر رژیم صهیونیستی، حیثیت مردم خود را بر باد ندهند، چراکه اگر سردمداران آمریکا و غرب از تبدیل شدن به عمال رژیم صهیونیستی عار ندارند، اما بی تردید مردم آنها، این ننگ را نخواهند پذیرفت.

وی تصریح کرد: ضرورت پایبندی به تفاهمات و توافقات تا پایان مذاکرات است و ما بر مبنای آموزه های دینی به پیمان ها و توافقات تا پایان راه پایبند و استواریم، اما براساس دستورات شرح انور به پیمان شکنان و ناقضان توافقات نیز پاسخ مناسب خواهیم داد.

نماینده قزوین با اشاره به سخنان دولتمردان و سیاستمداران آمریکا مبنی بر گزینه های روی میز بیان داشت: اولا تمام کسانی که با وضع فعلی آمریکا و موقعیت نظام جمهوری اسلامی ایران آشنایی دارند می دانند که این یک دلداری دادن سیاسی به خود و بلوف تو خالی است و هرگز جامه عمل نخواهد پوشید، چراکه این گزینه در جنگ تحمیلی آزمایش شد و نتیجه ای جز شکست مفتضحانه نداشت، چه برسد به امروز که ایران اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد.

محمدی اضافه کرد: بر زبان آوردن این گزینه این حسن را دارد که تفاوت منطق ها و نگرش ها آشکار می کند تا دنیا گزینه های روی میز ما و غرب را ببیند و به قضاوت بنشیند.

وی گفت: گزینه روی میز ما تعالیم روح بخش اسلام، قرآن کریم، سنت نبوی و سیره علوی ماست، گزینه روی میز ما استواری و پایداری ملت سرافراز ما و بصیرت و معرفت آنهاست، گزینه روی میز ما تدابیر خیره کننده رهبری معظم انقلاب و شناخت عمیق شان از توطئه تو در تو و پیچیده غربی ها و فتوای حرمت بمب اتم و سلاح های کشتار جمعی است، گزینه روی میز ما تاریخ کهن و تمدن بزرگ، منطق قوی محبت و صلح و دوستی است، گزینه روی میز ما مصوب رئیس جمهور عزیز ما مبنی بر صلح و امنیت و آرامش و جهان عاری از سلاح اتمی و کشتار جمعی در سازمان ملل است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: گزینه های روی میز شما تهدید انسان ها، دولت ها، سلطه جویی و منفعت طلبی است، گزینه شما به خاک و خون کشیدن مردم افغانستان، عراق، لبنان، بحرین، میانمار و فلسطین مظلوم است، گزینه روی میز شما تحریم های شماست که در لوای ادعای بشر دوستی و حقوق بشر، غذا و دارو را تحریم می کنید و آنچه خود مرتبا تکرار می کنید و به آن می بالید، گزینه روی میز شما آتش بازی و جنگ افروزی و کشتار بیگناهان و گزینه نظامی است.

محمدی در ادامه بیان داشت: امروز رسالت همه آزاداندیشان، خردورزان، صاحبان قلم و دارندگان پایگاه های اجتماعی در همه دنیا این است که بگویند و بنویسند و تحلیل و ارزیابی کنند تا مشخص شود چه کسانی به دنبال رشد و کمال انسانیت هستند و چه کسانی به قتل و غارت و خون ریزی بشر کمر بسته اند، بی تردید تاریخ و وجدان های بیدار بهترین قاضی های این معرکه خواهند بود.

نماینده قزوین در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی به آنها توسط مسئولان مربوطه شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر