|
|
کدخبر: ۱۵۹۵۳۷

رئیس دیوان محاسبات عنوان کرد

رئیس سازمان دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری نیست، گفت: سامانه الکترونیک نظارت دیوان محاسبات(سنا) راه اندازی شده است.

به گزارشخبرگزاری فارساز بوشهر، به گزارشخبرگزاری فارساز بوشهر، امین حسین رحیمی ظهر امروز در حاشیه نشست شورای اداری استان بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بودجه ریزی حتما باید عملیاتی شود چرا که تکلیف قانون است، اظهار داشت: به دلیل اینکه بودجه ریزی کشور بر اساس چانه زنی بوده هر سال بودجه کشور افزایش یافته به طوری که بودجه کل کشور از ۹۶ هزار میلیارد تومان در سال ۸۲ به ۸۰۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۳ رسیده است.

وی بیان کرد: بودجه ریزی عملیاتی تکلیف قانونی است چرا که یک ضرورت اقتصادی هم هست، ضمن اینکه با حسابرسی عملکرد، بسیاری از تخلفات فعلی دیگر وجود نخواهد داشت و اگر ایراداتی هم از سوی دیوان محاسبات مطرح می شود طبق قانون بوده است.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور خاطرنشان کرد: اگر مدیران دستگاه ها همکاری نکنند، دیوان محاسبات هم در انجام وظایف خود از جمله پیشگیری از تخلفات بودجه ای کاری از پیش نمی برد.

رحیمی با تاکید بر اینکه برای تعامل با دستگاه ها با هدف پیشگیری از تخلفات آماده هستیم، خاطرنشان کرد: با قوانین موجود اگر دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری باشد کمتر مدیری است که در امور مالی خود بودن مشکل باشد چرا که قوانین دست و پاگیری وجود دارد.

وی با اشاره به فعال شدن کمیته پیشگیری از تخلفات در استان ها اضافه کرد: با پیشنهاد استاندار بوشهر قرار شده این کمیته که در استان ها تشکیل شده است، به دبیر مدیرکلی دیوان محاسبات استان ها فعالیت خود را دنبال کند.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به تدوین طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه که در مجلس در حال بررسی است، اضافه کرد: سامانه نظارت الکترونیک دیوان محاسبات(سنا) فعال شده و دستگاه های اجرایی باید به این سامانه متصل شده و اطلاعات مالی خود را از طریق این سامانه ارسال کنند، با این کار نظارت ما آسان تر می شود و فعالیت مالی دستگاه ها نیز شفافیت خواهد داشت و دیوان هم به موقع از اشتباه مالی دستگاه اجرایی مطلع می شود.

رحیمی افزود: به دنبال مچ گیری از مسئولان نیستیم بلکه به دنبال درست هزینه کردن بیت المال هستیم لذا مدیران، دیوان محاسبات را در کنار خود ببینند.

وی تاکید کرد: آمار پرونده های تخلف دستگاه ها را رسانه ای نکرده و نمی کنیم چرا که ممکن است مردم تفسیری دیگر از تخلفات داشته باشند هر چند با تخلفات عمدی با جدیت برخورد می کنیم.

رئیس دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه سیستم نظارت دستگاه های اجرایی نیز باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: در جریان پرونده ۳ هزار میلیارد تومانی اگر سیستم داخلی بانک نظارت قوی داشت، آن اتفاق نمی افتاد.

رحیمی افزود: اگر مدیران اجرایی با ما همکاری داشته باشند بسیاری از تخلفات کاهش می یابد و فقط تخلفات عمدی را خواهیم داشت که با آن برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام / ۶۶۰۰۶ / ق۴۰

ارسال نظر

پربیننده ترین