|
|
کدخبر: ۱۵۹۷۶۶

سرلشکر حسنی سعدی در مراسم گرامیداشت روز ارتش:

معاون ستاد کل نیروهای مسلح به نقل از حجت الاسلام ناطق نوری، گفت: عده ای از جوانان از امام درخواست منفجر کردن چند خودروی ارتش را داشتند که امام به آنها اجازه نداد.

به گزارش خبرنگار دفاعیخبرگزاری فارس، امیرسرلشکر حسنی سعدی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح در مراسم گرامی داشت ۲۹ فروردین روز ارتش که عصر امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، اظهار داشت: بنده صحبتی از آقای ناطق نوری شنیده بودم لذا نزد او رفتم تا آن خاطره را برایم بازگو کند که او نیز گفت پیش از انقلاب به فرانسه رفتم و خدمت امام(ره) رسیدم و به ایشان گفتم پیغامی از جوانان انقلابی برای شما دارم. امام(ره) فرموند، چیست که من هم پاسخ دادم جوان ها اجازه می خواهند چند خودروی ارتش را منفجر کنند.

وی افزود: آقای ناطق نوری مطرح کرد که در آن لحظه امام(ره) نگاه غضب آلودی کرد و من توضیحاتی از وضعیت ایران دادم و گفتم این کار برای این است تا رعبی در ارتش ایجاد کنیم. امام(ره) سپس فرمودند فردا قبل از رفتنت بیا تا نظرم را بگویم. فردای آن روز خدمت امام رسیدم و ایشان فرمودند دیشب خیلی فکر کردم نمی توانم چنین دستوری بدهم زیرا آنها که در آن ماشین ها هستند فرزندان ایرانند. این دیدگاه امام(ره) نسبت به ارتش بود.

حسنی سعدی تأکید کرد: بدنه ارتش با انقلاب بود و ارتش نقش بسیار موثری در پیروزی انقلاب داشت. یک گلوله توپ، تانک، بالگرد و هواپیما از سوی ارتش به طرف مردم شلیک نشد.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: هنوز سپاه شکل نگرفته بود که مسئولیت مرز با نیروی زمینی و پشتیبانی ان با نیروی هوایی و دفاع در دریاها با نیروی دریایی ارتش بود و باید گفت که متوقف کردن دشمن توسط نیروی زمینی ارتش صورت گرفت.

حسنی سعدی، خاطرنشان کرد: ارتش یک لحظه هم از جنگ غافل نبود و از ابتدا تا پایان آن به طور دائم و آماده باش در مرز حضور داشت.

وی با بیان اینکه تا کنون در دنیا ۸ سال جنگ متداوم و رودرو مانند جنگ سابقه نداشته است به وضعیت فعلی ارتش اشاره و تصریح کرد: الآن ارتش در یک موقعیت بسیار عالی است و نیروهای آن از کیفیت بسیار خوب و محبوبیت میان مردم برخوردارند.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح در پایان تأکید کرد: اگر دشمنان نیتی در خصوص ایران داشته باشند ارتش در برابر آنها ایستادگی خواهد کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین