|
|
کدخبر: ۱۵۹۹

مرزبانان ایران و آذربایجان در حاشیه اجلاس دور روزه کمیته مرزبانی آذربایجان، مشکلات موجود را مورد بحثقرار دادند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، APA نوشت که طرف ایرانی از اقداماتی خبر داد که برای کاهش تاخیر در ورود شهروندان آذربایجانی به خاک ایران صورت خواهد داد.

آنها همچنین از نصب دسنگاه اشعه ایکس در مرز آستارا در آینده نزدیک خبر دادند.

دو طرف در مسائل مختلفی از جمله لیست روزهای تعطیل دو طرف و ادامه مبادلات گسترده محصولات، وسایل حمل و نقل و مسافر به توافق رسیدند.

خبرگزاری آذربایجان همچنین نوشت که همسایه شمالی مشکلات عبور خودروهای دارای پلاک موقت آذربایجان به ایران را مطرح کرد. ایرانی‎ها دلیل تاخیر عبور شهروندان آذربایجانی که با خودروی خود هستند را مسائل مربوط به شرکت‎های بیمه دانست که موتور آنها را مورد معاینه قرار می‎دهند. پایان دوره مجوز آنها، باعثمشکل فوق شده است. تهران ابراز امیدواری کرده است که مشکل فوق در آینده نزدیک برطرف شود.

از سوی دیگر، محسن پاک آیین، سفیر ایران در باکو نیز ضمن اشاره به بیش از ۳۸۰ کیلومتر مرز مشترک بین دو کشور، آن را در شکل گیری روابط رو به رشد تاثیرگذار دانست و از گشایش مجدد گمرک بخش اصلاندوز از توابع شهرستان پارس آباد خبر داد.

وی با بیان این که جمهوری آذربایجان از گشایش مجدد این گمرک استقبال می کند، اضافه کرد: بازگشایی این گمرک موجب بهبود وضع معیشتی و افزایش درآمد مرزنشینان دو طرف خواهد شد.

ارسال نظر