|
|
کدخبر: ۱۶۰۴۸۱

آصفری در گفت و گو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نقش سپاه در برطرف کردن توطئه های دشمنان با حضور مردم گفت: سپاه در به صحنه آوردن مردم در عرصه های مختلف نقش به سزایی داشت.

محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از عنایات الهی که شامل حال ملت ایران قرار گرفت و توانست انقلاب اسلامی را در برابر خطرات خارجی و تهدیدات داخلی بیمه کند، تشکیل سپاه در شرایطی صورت گرفت که انقلاب اسلامی ایران تازه به پیروزی رسیده بود و توطئه های گسترده ای از سوی منافقین و گروهک های مختلف تروریستی کشور را تهدید می کرد.

وی با اشاره دشمن تلاش می کرد با راه اندازی توطئه هایی از جمله ۸ سال جنگ تحمیلی با نابودی انقلاب به اهداف خود دست یابد، یادآور شد: حضور سپاه در عرصه های مختلف در همان دوران تهدیدات گروهک های سازمان یافته، منافقین، چریک های خلق، کوموله، جنگ های شهری و… را برطرف و اهداف دشمن را نقش بر آب کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: سپاه پاسداران از همان ابتدا با حضور جوانانی که عاشق نظام، انقلاب و امام خمینی بودند شکل گرفت و توانست در فاصله زمانی کوتاهی با استفاده از توانمندی های دفاعی در مقابل توطئه ها بایستد و آنها را برطرف کند.

نقش سپاه در خنثی سازی توطئه ها و معضلات کشور در کنار دولت

آصفری با بیان اینکه یکی از این توطئه ها مسائلی مانند هواپیما ربایی و ترور شخصیت های بلندپایه نظام بود، گفت: در ابتدا برخی از گروه های تروریستی دست به هواپیماربایی در آسمان کشور می زدند و وقتی سپاه وارد این عرصه شد آنها حتی در یک مورد هم موفق به هواپیماربایی نشدند همچنین در بحثحفاظت از شخصیت های کشور نیز سپاه با حضور موثر خود توطئه هایی را خنثکرد.

وی با اشاره به مردمی بودن سپاه و همچنین استفاده از مردم در مسائل مختلف برای حل معضلات کشور از سوی سپاه پاسداران تاکید کرد: سپاه در به صحنه آوردن مردم در عرصه های مختلف نقش بسزایی داشت؛ در ۸ سال دفاع مقدس با بسیج عمومی مردم و قشرهای مختلف در شهرها و استانها با استفاده از ظرفیت مساجد امنیت را در این شهرها ایجاد کرد و صحنه را برای حضور گسترده مردم در بخش های مختلف آماده ساخت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حضور سپاه در کنار مردم و دولت به دوره دفاع مقدس محدود نشد گفت: در دوران پس از دفاع مقدس مسئله ای مانند فلج اطفال از معضلات کشور بود که سپاه در این زمینه نیز دست به نقش آفرینی زد همه مسئولان اذعان دارند دولت به تنهایی نمی توانست از این موقعیت عبور کند، سپاه با وارد شدن به این عرصه به دولت کمک کرد و بیماری فلج اطفال در کشور ریشه کن شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سپاه در عرصه سازندگی مانند جاده و ریل سازی و صحنه های مختلف عمرانی نیز حضور موفقی داشته است، یادآور شد: سپاه با به عرصه آوردن امکانات خود و سرمایه گذاری در این عرصه ها مشکلات را برطرف کرد و دست به سازندگی زد.

آصفری با اشاره به فعالیت های سپاه در خارج از مرزهای کشرومان گفت: سپاه با حضور در لبنان و تربیت جوانان لبنانی حزب الله را سازماندهی کرد و امروز حزب الله لبنان یکی از دستاوردهای عظیمی است که از مردم مظلوم فلسطین دفاع می کند.

اقتدار سپاه، ترس دشمن

وی با تاکید بر توطئه های دشمنان و معاندین داخلی درباره سپاه با اشاره به این جمله امام که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، اضافه کرد: اگر سپاه حضور پررنگی در عرصه های مختلف نداشت ممکن بود هر کدام از این توطئه هایی که نظام از آن عبور کرده است آسیبهای جدی برای انقلاب ایجاد کند که با حضور به موقع سپاه انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن حفظ شد، لذا دشمنان اسلام نیز می دانند تا زمانی که سپاه مقتدرانه در عرصه های مختلف حضور داشته باشد آنها به نتیجه نمی رسند و از وجود سپاه مقتر در ایران می ترسند، بنابر این هر از چند گاهی مسائل و توطئه هایی را علیه آن مطرح می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه سپاه تنها یک نیروی نظامی نیست؛ بلکه یک نیروی نظامی، دینی و فرهنگی است که نمی توان آن را با ارتش های مختلف دنیا یکی دانست، اضافه کرد: چون حفظ دستاوردهای انقلاب براساس قانون اساسی برعهده سپاه است لذا این مجموعه باید در همه زمینه ها حضور فعال داشته باشد تا در زمان مناسب ضمن فرهنگسازی با توطئه ها مقابله کند و کسانی که به دنبال سنگ اندازی در مسیر سپاه برای خارج کردن آن از برخی عرصه ها هستند بدانند سپاه از انقلاب جدا نیست و همه دستگاه ها باید در جهت حمایت از آن فعالیت و کوشش کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر