|
|
کدخبر: ۱۶۰۴۸۶

زاهدی در گفت و گو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش سپاه در کشور گفت: کشور با استفاده از تجربه سپاه به خودکفایی در صنایع دفاعی رسید.

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو باخبرنگار گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران اظهار داشت: تشکیل سپاه پاسداران از ابتکارات امام راحل بود، ایشان با بصیرتی که نسبت به مسائل مختلف داخلی کشور و جهان داشتند فرمان تشکیل این نهاد را صادر کردند.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران نیز در عمل به گونه ای نشان داد که ما امروزه به این ابتکار عمل امام راحل و بصیرتشان بیش از زمان دیگری پیش می بریم، یادآور شد: امام در دورانی فرمان تشکیل این مجموعه را صادر کرد که انقلاب اسلامی به تازگی در کشور به وقوع پیوسته بود و گروه های مختلفی به دنبال کسب قدرت بودند برخی از این گروهک به شکل مسلحانه مقابل کشور و نظام اسلامی قرار گرفتند و از طرف دیگر تهدیدات بین المللی توسط ایادی آمریکا در منطقه و به خصوص صدام ملعون صورت می گرفت.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: آینده به خوبی بصیرت و نکته سنجی امام راحل(ره) را در این زمینه نشان داد و امروز که بیش از ۳۰ سال از تشکیل مجموعه سپاه پاسداران می گذرد دستاوردها و برکات این مجموعه را برای نظام و انقلاب می بینیم.

زاهدی در ادامه با اشاره به تعامل سپاه با سایر نیروهای مسلح تصریح کرد: سپاه در یک تعامل بسیار نزدیک با سایر نیروهای مسلح به ویژه ارتش زیر چتر فرمانده کل نیروهای مسلح از نظام دفاع می کند.

وی به سایر دستاوردها و اهداف سپاه با استفاده از حضور مردم در امور مختلف اشاره و تصریح کرد: ساماندهی مردم تحت عنوان بسیج برای حضور در صحنه های مورد نیاز نظام و انقلاب، دفاع از مرزهای کشورمان در دوران جنگ، تلاش برای سازندگی در روستاها، مقابله با اشرار و گسترش فرهنگ ناب اسلامی در اشکال مختلف فرهنگی و عقیدتی از دستاوردهای این مجموعه در کنار مردم بوده است.

در سایه همراهی سپاه با مردم و نیروهای مسلح این کشور در جایگاه خوبی قرار گرفت

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: سپاه همانطور که نسبت به تامین امنیت مرزهای کشورمان گام های بزرگی برداشته است، در مباحثدفاعی و نظامی همواره حرفی برای گفتن داشته است، کشورمان به خصوص پس از تجربیات سپاه در دفاع مقدس نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز بر اساس ابتکار عمل جوانان خلاق بسیجی و سپاهی در صنایع دفاعی به مرز بومی سازی و خودکفایی رسیده است.

زاهدی به نقش سپاه در خنثی کردن توطئه دشمنان اشاره و یادآور شد: سپاه با خنثی کردن بسیاری از توطئه های بیگانه در داخل و یا مرزهای کشور نشان داد از اقتدار کامل برخوردار است و با نفوذ اطلاعاتی خوب و فوق العاده ای توانسته است بسیاری از توطئه ها را قبل و یا در حین اجرا خنثی کند.

وی با تاکید بر اینکه سپاه در بعد دفاعی، نظامی، فرهنگی و خنثی کردن توطئه های دشمنان داخلی و خارجی موفق بوده است، اضافه کرد: در سایه همراهی و تعامل سپاه با مردم و سایر نیروهای مسلح این کشور در جایگاه خوبی قرار گرفته است و باید همواره قدردان این رشادت ها باشیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: این مجموعه با تفکر و اعتقادی که نشات گرفته از روحیه ایمان موجود در این نیروی نظامی است، تخصص، ایمان و تلاش را در کنار تفکر جهادی به خدمت گرفته و به دستاوردهای خوبی رسیده است که امیدواریم این روحیه در سپاه همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر