|
|
کدخبر: ۱۶۰۶۳۴

راه چمنی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی گفت:: یک، سوم احزاب می توانند برای برگزاری مجمع عمومی امضاء کنند تا جلسه تشکیل شود اما وقتی سلایق مختلف سیاسی حضور پیدا نمی کنند خانه احزاب معنی پیدا نمی کند.

محمد رضا راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب تا پایان بهار، گفت: برخی سلایق سیاسی اعلام کردند در این خانه شرکت نمی کنند در صورتی که فلسفه خانه احزاب حضور همه سلایق سیاسی است، بنابراین اگر بعضی از سلایق شرکت نکنند، خانه احزاب شکل نمی گیرد.

وی در ادامه پیشنهاد داد که هریک از جریان های حاکم(اصول گرا، اصلاح طلب و معتدل) باشگاه سیاسی تشکیل دهند و با توافق یکدیگر نمایندگان خود را به خانه و یا اتحادیه مرکزی احزاب معرفی کنند که این موضوع هم بستگی به خود احزاب دارد.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری تصریح کرد: غفوری فرد از عدم حضور برخی از جریان ها و سلایق سیاسی در خانه احزاب خبر داد و گفت که " بعضی از گروه ها حاضر نیستند در جلسه شرکت کنند " به همین جهت به نظرم پیرامون مجمع عمومی به توافق نرسند.

راه چمنی در خصوص برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب تا پایان بهار، اظهارداشت: یک سوم احزاب می توانند برای برگزاری مجمع عمومی امضاء کنند تا جلسه تشکیل شود، اما وقتی سلایق مختلف سیاسی حضور پیدا نمی کنند، خانه احزاب معنی پیدا نمی کند و آیا اصلا می توان اسم آن را خانه احزاب گذاشت؟

وی با اشاره به اینکه آیا فراخوان برای برگزاری مجمع از سوی کمیته اجرایی برای حزب وحدت و همکاری ملی ارسال شده است و این حزب در مجمع عمومی شرکت می کند، افزود: فراخوان و دعوتی صورت نگرفته و بنده از نحوه فعالیت این کمیته خبر ندارم و نمی دانم اعضای کمیته چگونه انتخاب شدند.

وی همچنین از انتشار دومین شماره هفته نامه حزب متبوعش خبر داد و گفت: هفته نامه همکاری ملی ارگان حزب است و دومین شماره آن امروز منتشر شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر