|
|
کدخبر: ۱۶۰۶۷۵

محبیان در گفت و گو با فارس:

یک کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه لابی های صهیونیستی فشارهای گوناگونی به دولت آمریکا وارد می کنند، گفت: مراکز تصمیم گیری در این کشور در حال تست فشار بر روی رفتار ایران هستند؛ به این ترتیب که هر میزان دولت از خود انعطاف نشان دهد آن ها فشارهای خود را افزایش خواهند داد.

امیر محبیان کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، با اشاره به رفتارهای اخیر دولت آمریکا در عدم صدور روادید برای حمید ابوطالبی و حکم دادگاه نیویورک مبنی بر مصادره ساختمان بنیاد علوی، اظهار داشت: پدیده رفتارهای دوگانه ی دولت آمریکا بدلیل عناصر قدرتی است که در این کشور بر تصمیم گیری های نهایی تاثیر می گذارند.

وی با تاکید بر اینکه لابی های صهیونیستی فشارهای گوناگونی به دولت آمریکا وارد می کنند، گفت: مراکز تصمیم گیری در این کشور در حال تست فشار بر روی رفتار ایران هستند؛ به این ترتیب که هر میزان دولت ایران از خود انعطاف نشان دهد آن ها فشارهای خود را افزایش خواهند داد.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه با اشاره به عدم صدور روادید برای حمید ابوطالبی و تصویب آن توسط اوباما، بیان داشت: آمریکا هم اکنون با چالش های مختلفی در بدنه اجرایی خود مواجه است و چنین رفتارهایی ناشی از سردرگمی سیاستمداران آمریکایی است.

وی آزادسازی ۴۵۰ میلیون دلار از دارایی های ایران از سوی دولت آمریکا را جریان سازی جدیدی عنوان کرد و ابراز داشت: از طرفی دادگاه نیویورک حکم مصادره ی بنیاد علوی را صادر کرده است که همین مسئله نشان می دهد کاخ سفید قصد دارد ایران را با سیاست چماق و هویج در مسیر مطلوب خود قرار دهد.

محبیان با بیان اینکه دستگاه سیاست خارجی دولت یازدهم تصور می کرد اگر تصمیم گیری نهایی را برعهده داشته باشد می تواند با دولت آمریکا به توافق برسد، یادآور شد: رفتارهای قلدرمآبانه کاخ سفید نشان داده است تصور برخی افراد درون کشور مبنی براینکه اگر در مذاکرات آزادی عمل بیشتری داشته باشند پیشرفتی حاصل می شود اشتباه است زیرا سیاست های دولت آمریکا از مراکز مختلفی هدایت می شود و ما هیچ گاه با یک جریان واحد مواجه نیستیم.

دبیرکل حزب نواندیشان در پایان مسئولان دستگاه سیاست خارجی کشور را به تنوع در تصمیم گیری ها توصیه کرد و گفت: در صورتی که بخواهیم در برابر غرب موفق عمل کنیم ضروری است در روش ها و تصمیم گیری ها با انعطاف بیشتری حرکت کنیم تا در برابر فشارهای بیرونی دچار آسیب نشویم.

انتهای پیام /

ارسال نظر