|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۲۷

طلا در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم تهران در مجلس از جزئیات جلسه استانداری تهران در مورد علت مسمومیت اهالی پردیس خبر داد.

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو باخبرگزاری تسنیم، در خصوص جزئیات جلسه بررسی کننده مسمومیت آب پردیس که با مسئولیت استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: در خصوص آلودگی آب پردیس جلسه ای برگزار شد و نمایندگانی از بهداشت و درمان، سازمان آب و فاضلاب و استانداری حضور داشتند.

وی ادامه داد: این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و وزارت بهداشت نظر خود را اعلام کرد که در آن جا یک عامل بیماری زا به نام نرو ویروس وجود دارد که معمولا در فصل زمستان این موضوع ممکن است اتفاق بیفتد. با این حال گزارش کتبی به ما هنوز نرسیده است و منتظر هستیم که گزارش کتبی را به ما ارائه دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: البته نرو ویروس در سایر نقاط جهان نیز سابقه شیوع دارد.

به گزارش تسنیم، ۲۵ دی ماه سال گذشته خبری مبنی بر مسمومیت تعداد زیادی از مردم پردیس و مراجعات مکرر به بیمارستان و مرکز درمانی این شهر منتشر شد.

پس از بررسی های اولیه توسط مسئولان استانی و نمایندگان مجلس مشخص شد که مشکل آلودگی آب پردیس و بیماری مردم، شکستگی لوله آب بوده که به دنبال این ماجرا مدیر آب و فاضلاب آبفای شرق استان تهران و مدیر آبفای شهرستان پردیس از کار برکنار شدند.

در ادامه بررسی این موضوع، اول بهمن ماه نیز اعلام شد که هیأتی ویژه به دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور، آلودگی آب شرب شهر پردیس و عملکرد مسئولان در این زمینه را بررسی خواهد کرد.

مجمع نمایندگان استان تهران نیز جلسات متعددی را در خصوص علل و عوامل این موضوع با حضور مدیران استانی و شهرستانی، مدیران وزارت نیرو و بهداشت برگزار کردند و در ادامه مقرر شد که برای بررسی مسمومیت مردم پردیس و با توجه به ضرورت بررسی دقیق و گزارش های رسیده، کارگروهی تشکیل شود که مسئولیت آن با استانداری تهران باشد و در این کارگروه لاله افتخاری و حسین طلا در جلسات حضور داشته باشند.

در همین زمینه، حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ۳ اسفند ۱۳۹۲ در گفت وگو باخبرگزاری تسنیم، در خصوص اینکه نتیجه بررسی های این کارگروه به کجا رسید، گفته بود: پس از جلسه فوق و تشکیل کارگروه برای بررسی این موضوع، علی رغم پیگیری های صورت گرفته، متأسفانه استانداری تهران هنوز جلسه ای در این خصوص برگزار نکرده است.

وی تأکید کرده بود: در صورتی که همچنان استانداری این جلسه را برگزار نکند، این موضوع از طریق مجلس پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر