|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۳۹

سردار فدوی اعلام کرد

فرمانده نیروی دریایی سپاه از افتتاح ۳ بیمارستان جدید توسط این نیرو در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ما در راستای انجام مأموریت های عمومی و تخصصی خود در نیروی دریایی سپاه، به توسعه و تجهیز مراکز درمانی نیز به عنوان یک اولویت نگاه می کنیم.

به گزارشخبرگزاری فارسبه نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، مجموعه تخصصی عکسبرداری M. R. I با حضور دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، تعدادی از مقامات کشوری و مقامات محلی در بیمارستان صاحب الزمان(عج) نیروی دریایی سپاه در بندرعباس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح این مجموعه خدماتی و درمانی، از افتتاح سه بیمارستان جدید توسط نیروی دریایی سپاه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گستره و قلمرو خدمات بهداشتی و درمانی نیروی دریایی سپاه را به گونه ای تعریف کرده و شکل داده ایم که اقشار مختلف مردم، به ویژه اقشار محروم را نیز تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: توجه به موضوعات مختلف زندگی و معیشت مردم در مناطقی که نیروی دریایی سپاه حضور دارد و کمک به کاهش مسائل و مشکلات آنان در بخش های مختلف اقتصادی، معیشتی و درمانی یکی از اولویت های ما بوده و خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه گفت: در حال حاضر با تلاش و همت کادر فعال پزشکی، پرستاری و درمانی بهداری نیروی دریایی سپاه، در حدود ۵۵ درصد از ظرفیت خدمات پزشکی و درمانی این نیرو به اقشار مختلف مردم از جمله اقشار محروم اختصاص دارد و روزانه چند هزار نفر از این اقشار، از خدمات درمانی نیروی دریایی سپاه برخوردار می شوند.

فدوی ضمن اشاره به طرح های توسعه مراکز درمانی نیروی دریایی سپاه در استان هرمزگان و سایر استان های محل استقرار این نیرو، اظهار داشت: ما در راستای انجام مأموریت های عمومی و تخصصی خود در نیروی دریایی سپاه، به توسعه و تجهیز مراکز درمانی نیز به عنوان یک اولویت نگاه می کنیم، چنانچه در موضوع معیشت مردم نیز کمک به ساخت بندرگاه ها، حوضچه ها و اسکله های چند منظوره برای استفاده عموم مردم را نیز همچنان در دستور کار داریم.

وی افزود: در حوزه های فرهنگی، معیشتی و درمانی، نیروی دریایی سپاه تا کنون خدمات و برنامه های خوبی را در محدوده جغرافیایی حضور خود دنبال کرده است که بخشی از آنها به بهره برداری رسیده و بخشی دیگر نیز در آینده به اتمام خواهد رسید و برکات و ثمرات آن علاوه بر رزمندگان این نیرو و خانواده های آنان، اقشار مختلف مردم را نیز در برخواهد گرفت.

فدوی تأکید کرد: ما علیرغم پیگیری ایجاد ظرفیتهای جدید برای توسعه امور خدمات درمانی، دوست داریم که همیشه مراکز درمانی و بیمارستانی خالی و بدون مراجعه کننده باشد.

وی در توضیح این مطلب، افزود: امیدواریم در اثر ارتقای برنامه های پیشگیرانه و توجه هر چه بیشتر به امور بهداشتی، تعداد بیماران ما و به تبع تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاه ها و مراکز بیمارستانی تا حد امکان کاهش پیدا کند و همه مردم سرافراز ما در اوج سلامت به تکالیف دینی، اعتقادی و انسانی خود بپردازند.

در جریان افتتاح این طرح خدماتی و پزشکی، سردار فتحیان رییس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح، امیر نجفی پور مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح، سردار مارانی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) و جمع دیگری از مسئولان نظامی و انتظامی و مسئولان محلی در استان هرمزگان شرکت داشتند.

* تنگسیری: ضرورت ایجاد آمادگی و توانمندی مقابله در برابر بحران یک ضرورت است

اولین همایش علمی کاربردی مقابله هماهنگ با بحران های منطقه ای با تاکید بر هماهنگ سازی ارگان های نظامی و غیر نظامی در عملیات امداد و نجات، به میزبانی نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد.

در این همایش راهکارهای هم افزایی، توسعه ظرفیت، واکنش سریع، همسویی و ایجاد سیستم های ارتباطی مطمئن در شرایط بحران، در قالب ارائه طرح و نظر، سخنرانی علمی، ارائه مقاله و جلسه پرسش و پاسخ مورد بحثو گفتگو قرار گرفت.

سردار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار نصرالله فتحیان رییس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح، امیر نجفی پور رئیس سازمان خدمات درمانی نیروی مسلح، امیر آزاد فرمانده منطقه یکم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار محمدی یگانه به نمایندگی از نیروی انتظامی، سردار مارانی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) و نماینده سازمان بسیج، سردار تاجیکی جانشین اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح، عزمی به نمایندگی از مجموعه هلال احمر، دانش به نمایندگی از سازمان آتش نشانی و ایمنی و حسینیان به نمایندگی از مرکز اورژانس از جمله مسئولان و کارشناسانی بودند که در بخش های مختلف این همایش به تفصیل سخنرانی کرده و یا مقاله ارائه دادند.

در مقالات تخصصی و سخنرانی های ارائه شده در این همایش، بحران های احتمالی در منطقه هرمزگان به عنوان اولین منطقه میزبان این همایش مورد بحثقرار گرفت که از جمله محورهایی که به آنها پرداخته شد، می توان به انواع بحران های احتمالی، ابعاد بحران های احتمالی، ظرفیت های موجود برای مقابله با بلایای طبیعی، راهکارهای دستیابی به وضعیت مطلوب در زمینه امداد و نجات، چگونگی مدیریت شایسته بحران، وضعیت های مختلف ارتباطی و چگونگی هماهنگی و هم افزایی ارگان های مختلف نظامی و غیر نظامی فعال در زمینه امداد و نجات و همچنین مدیریت بحران، اشاره کرد.

تنگسیری جانشین فرماندهی نیروی دریایی سپاه طی سخنانی در افتتاحیه این همایش با اشاره به این که بحران و بلایای طبیعی بخشی از طبیعت زندگی بشر است، گفت: جلوگیری از غافلگیری، توسعه دانش و ایجاد توان و آمادگی لازم برای مواجهه با بحران، ابعاد خسارت و به طور کلی ابعاد بحران را کاهش می دهد.

وی افزود: از آنجا که بسیاری از بحران ها و بلایای طبیعی بدون هیچ گونه پیش آگهی اتفاق می افتد، ضرورت ایجاد آمادگی و توانمندی مقابله در برابر بحران یک ضرورت است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه بر ایجاد یک مدیریت منسجم در کنترل بحران و کاهش خسارت و آسیب های ناشی از آن تأکید کرد و گفت: پدافند غیر عامل در شرایط امروز باید به خوبی درک شده و نقش ویژه ای در کانون های مدیریت بحران و آگاهی بخشی به مردم و سازمان های مختلف نظامی و غیر نظامی داشته باشد.

وی افزود: ایجاد یک شبکه ارتباطی منسجم و مطمئن برای موقعیت های خاص بحرانی از جمله مواردی است که باید در دستور کار شورای هماهنگی مدیریت بحران قرار گیرد.

تنگسیری ضمن بیان این که ظرفیت جزیره ای و فردی نمی تواند در مقابل بحران ها کارآمد باشد خاطر نشان کرد: مدیریت بحران هایی که پیش بینی می شود مستلزم کار گروهی و سازماندهی ویژه است که نباید هیچ زمانی را برای شکل گیری این گروه از دست داد.

وی افزود: باید ضوابط مشخص و معینی برای هماهنگی بخش های نظامی و غیر نظامی در مدیریت و کنترل بحران تعریف و مورد توجه و اعتنا قرار گیرد.

تنگسیری در ادامه نکاتی را درباره لزوم توسعه توانمندی در مقابله با بحران های احتمالی دریایی، پیش بینی امکانات جایگزین برای مواقعی که امکانات موجود در اثر بحران آسیب می بیند و… مورد تأکید قرار داد.

موسوی جزایری فرمانده بهداری نیروی دریایی سپاه و دبیر این همایش، نیز ضمن ارائه مقاله ای خاطر نشان کرد: برگزاری این همایش اولین گام جدی برای هماهنگ سازی ظرفیت قابل توجه نیروهای مسلح و سایر ارگان ها و بخش های امداد و نجات برای مقابله با بحران ها و بلایای طبیعی است که در استان هرمزگان آغاز گردید.

وی افزود: ما این گام را تا رسیدن به نتیجه ملموس مورد توجه و پیگیری قرار خواهیم داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر