|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۹۵

جوکار در گفت وگو با فارس:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه اگر در موضوع سفیر پیشنهادی به سازمان ملل کوتاه آییم، قطعاً در مسائل دیگری نیز باید امتیاز بدهیم، گفت: باید از طریق حقوقی این موضوع را پیگیری کنیم.

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، اقدام رئیس جمهور آمریکا در امضای مصوبه کنگره با مضمون ممنوعیت ورود سفیر پیشنهادی ایران به خاک آمریکا را خلاف قوانین و عرف بین المللی خواند و گفت: تعیین اینکه چه کسی باید در سازمان ملل حضور یابد از سوی آمریکا که صرفاً میزبان این سازمان است امری زشت و ناپسند است.

وی با تأکید بر اینکه اگر در مورد این موضوع کوتاه بیاییم، قطعاً در مسائل دیگر نیز این توقع از ما خواهد رفت که امتیاز دهیم، اظهار کرد: باید از طریق حقوقی اعزام نماینده پیشنهادی خود به سازمان ملل را پیگیری کنیم و این حق ماست که خود مستقلاً سفیر خود را در سازمان ملل تعیین کنیم.

وی با اشاره به اظهار نظرهایی از سوی بعضی دانشجویان پیرو خط امام مبنی بر اشتباه خواندن اقدام خود در اشغال لانه جاسوسی گفت: این قابل قبول نیست که کسانی برای جلب رضایت آمریکایی ها بخواهند در قبال این موضوع عذرخواهی کنند.

جوکار با بیان اینکه پشیمانی یک یا دو نفر هیچگونه تأثیرگذاری در حقانیت حرکت دانشجویان در سال ۵۸ ندارد، گفت: معرفی ابوطالبی برای تصدی نمایندگی کشورمان در سازمان ملل و سپس شنیدن اظهار نظرهایی این چنین از سوی بعضی انقلابیون پشیمان امر را این گونه مشتبه می سازد که گویا خدای ناکرده این سناریویی بوده است تا با ممانعت از ورود یکی از دانشجویان پیرو خط امام به آمریکا شماری از جریانات افراطی داخلی فرصت را برای ابراز پشیمانی، عذرخواهی و در حقیقت دعوت به تجدید نظرخواهی در سیاست خارجی کشورمان مناسب ببینند.

انتهای پیام /

ارسال نظر