|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۰۰

خبرگزاری تسنیم: کتاب تحلیل نظری دولت یازدهم(دولت حجت الاسلام حسن روحانی)، نوشته پرویز امینی، به زودی منتشر و روانه بازار می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، از پرویز امینی پیش از کتابهایی نظیر " جامعه شناسی ۲۲ خرداد " و " مهار قدرت در مردمسالاری دینی " نیز به چاپ رسیده است.

کتاب " تحلیل نظری دولت یازدهم " را انتشارات " آفتاب توسعه " منتشر می کند.

پرویز امینی اولین بار بحثدرباره مبانی نظری دولت یازدهم را در یک سخنرانی در نهم شهریور ۱۳۹۲(در آغاز دولت یازدهم) را در دانشگاه تربیت مدرس انجام داد که با ویراستی اولیه در رسانه ها به عنوان«چیستی و کیستی»دولت یازدهم منتشر شد. پس از آن، درخواست هایی از برخی برای انتشار این مطلب از وی به عمل آمد که امینی نیز متن مذکور را مجدداً ویرایش کرد و بخش هایی از آن را توسعه داد که به صورت کتاب مذکور در اختیار مخاطبان قرار می گیرد که در واقع یک مقاله نسبتاً بلند است.

اهمیت این نوشتار آنجاست که شاید برای اولین بار در کشور است که همزمان با آغاز به کار یک دولت، مبانی نظری آن به شکلی نسبتاً سازمان یافته در اختیار محیط فکری و سیاسی و اجتماعی قرار می گیرد تا امکان فهم مناسبات و تعاملات دولت در یک شبکه مفهومی، حالت منسجم و عمیق تری پیدا کند.

پرویز امینی در بخشی از مقدمه این کتاب می نویسد: درباره سهولت ارتباط مخاطبان با کتاب دغدغه مهمی داشتم که موجب شد تا متن تا حد ممکن فشرده باشد. بنابراین مقدمات نظری را در حدی بسط داده ام که راهگشای مباحثباشد و از توسعه و تفصیل آنها پرهیز کرده ام که البته با روش معمول در ایران اندکی متفاوت است که حجم فربه ای از کتاب را مرور ادبیات نظری و توصیف آراء بیان شده، تشکیل می دهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر