|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۳۲

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران:

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: ۵۵ درصد از ظرفیت خدمات پزشکی و درمانی نیروی دریایی سپاه در راستای خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم قرار دارد.

به گزارشخبرگزاری فارساز بندرعباس به نقل ازروابط عمومی ندسا، سردار دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح M. R. I بیمارستان صاحب الزمان(عج) از افتتاح سه بیمارستان جدید توسط نیروی دریایی سپاه در آینده نزدیک خبر داد.

وی افزود: گستره و قلمرو خدمات بهداشتی و درمانی نیروی دریایی سپاه را به گونه ای تعریف کرده و شکل داده ایم که اقشار مختلف مردم، به ویژه اقشار محروم را نیز تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود قرار دهد.

سردار فدوی خاطرنشان کرد: توجه به موضوعات مختلف زندگی و معیشت مردم در مناطقی که نیروی دریایی سپاه حضور دارد و کمک به کاهش مسائل و مشکلات آنان در بخش های مختلف اقتصادی، معیشتی و درمانی یکی از اولویت های ما بوده و خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه گفت: در حال حاضر با تلاش و همت کادر فعال پزشکی، پرستاری و درمانی بهداری نیروی دریایی سپاه، در حدود ۵۵ درصد از ظرفیت خدمات پزشکی و درمانی این نیرو به اقشار مختلف مردم از جمله اقشار محروم اختصاص دارد و روزانه چند هزار نفر از این اقشار، از خدمات درمانی نیروی دریایی سپاه برخوردار می شوند.

دریادار پاسدار فدوی ضمن اشاره به طرح های توسعه مراکز درمانی نیروی دریایی سپاه در استان هرمزگان و سایر استان های محل استقرار این نیرو، گفت: ما در راستای انجام مأموریت های عمومی و تخصصی خود در نیروی دریایی سپاه، به توسعه و تجهیز مراکز درمانی نیز به عنوان یک اولویت نگاه می کنیم، چنانچه در موضوع معیشت مردم نیز کمک به ساخت بندرگاه ها، حوضچه ها و اسکله های چند منظوره برای استفاده عموم مردم را نیز همچنان در دستور کار داریم.

وی افزود: در حوزه های فرهنگی، معیشتی و درمانی، نیروی دریایی سپاه تاکنون خدمات و برنامه های خوبی را در محدوده جغرافیایی حضور خود دنبال کرده است که بخشی از آنها به بهره برداری رسیده و بخشی دیگر نیز در آینده به اتمام خواهد رسید و برکات و ثمرات آن علاوه بر رزمندگان این نیرو و خانواده های آنان، اقشار مختلف مردم را نیز در برخواهد گرفت.

فدوی تأکید کرد: ما علی رغم پیگیری ایجاد ظرفیت های جدید برای توسعه امور خدمات درمانی، دوست داریم که همیشه مراکز درمانی و بیمارستانی خالی و بدون مراجعه کننده باشد.

وی در توضیح این مطلب، افزود: امیدواریم در اثر ارتقای برنامه های پیشگیرانه و توجه هر چه بیشتر به امور بهداشتی، تعداد بیماران ما و به تبع تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاه ها و مراکز بیمارستانی تا حد امکان کاهش پیدا کند و همه مردم سرافراز ما در اوج سلامت به تکالیف دینی، اعتقادی و انسانی خود بپردازند.

گفتنی است که در جریان افتتاح این طرح خدماتی و پزشکی، سردار فتحیان رییس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح، امیر نجفی پور مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح، سردار مارانی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) و جمع دیگری از مسئولان نظامی و انتظامی و مسئولان محلی در استان هرمزگان شرکت داشتند.

مجموعه تخصصی عکسبرداری M. R. I با حضور دریادار فدوی، تعدادی از مقامات کشوری و مقامات محلی در بیمارستان صاحب الزمان(عج) نیروی دریایی سپاه در بندرعباس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام / ۲۳۱۰ / ط

ارسال نظر