|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۰۵

ویژه نامه تسنیم / " چشم نظام " ۹

خبرگزاری تسنیم: نماینده ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ با بیان اینکه دشمن از نهاد مقدس سپاه وحشت دارد، گفت: سپاه در قرارگاه های سازندگی با استفاده از جوانان تحصیل کرده این مرزوبوم به مقابله با تهدیدات اقتصادی می پردازد.

حجت الاسلام عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از نهادهایی که توانست تا امروز پای انقلاب بایستد و بسیاری از حرف های داخل و خارج را بشنود و ذره ای در آن تأثیر نگذارد و همانگونه انقلابی باقی بماند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: خداوند روح امام خمینی(ره) را شاد کند که هر اقدامی که انجام داد و هر تصمیمی که گرفت به جا و صحیح بود؛ تأسیس سپاه از طرف امام خمینی(ره) بقای انقلاب اسلامی را تضمین کرد، چراکه نهاد مردمی و جوشیده از بهترین جوان های جانباز انقلاب اسلامی شکل پیدا کرد. البته تعداد زیادی از آنها در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و تعدادی که باقی ماندند بعد از دفاع مقدس در عرصه های مختلف حضور پیدا کردند. لذا از نام سپاه پیدا است که وظیفه ذاتی آن حفظ انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام گواهی افزود: زمانی که در آن دوران می خواستند نام سپاه را انتخاب کنند، بحثهای متعددی در جلسات عمومی مجلس صورت گرفت و بعد از آن بحثها به این نتیجه رسیدند که نام آن را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بگذارند. یعنی سپاهی که پاسدار انقلاب باشد و برای انقلاب اسلامی با هویت ارزشمند نگهبان گذاشتند و آن نگهبان سپاه بود. بنابراین نقش سپاه برای انقلاب نقش کلیدی بوده است.

**دشمن از نهاد مقدس سپاه وحشت دارد

وی گفت: امروز هم دشمن از این نهاد مقدس و ارزشمند وحشت دارد؛ نهادی که امروز شکل قدرتمند و قوی در عرصه نظامی و فرهنگی به خود گرفته است. بنابراین ضمانتی که سپاه برای حفظ انقلاب اسلامی دارد، ضمانت صحیحی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ با اشاره به اقدامات سپاه گفت: سپاه هر کاری کرده به پشتوانه مردم کرده است. سپاه در خود بسیج را گنجانده است و بسیج از متن مردم است. بعد از تهدیدات داخلی و خارجی و حتی تهدیدات اقتصادی، سپاه برگرفته از متن مردم در قرارگاه های سازندگی با استفاده از جوانان تحصیل کرده این مرزوبوم به مقابله با تهدیدات اقتصادی پرداخت.

حجت الاسلام گواهی ادامه داد: آخرین کارکرد سپاه در ماجرای برف زمستان سال گذشته بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور یافته و این بحران را از بین برد. نمونه ها و مصادیق کارکرد سپاه در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی زیاد است. مردم با توجه به اعتقاد راسخ و اطمینان خاطر به سپاه در هر کاری که سپاه پیشقدم شود آن را مبارک می دانند.

**سپاه دست از اصول انقلاب خود برنمی دارد

وی با اشاره به حملات و تهمت های دشمنان و معاندان خارجی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: امام خمینی(ره) فرمودند هر زمان بیگانگان، دشمنان و آمریکا از ما تعریف کردند، ما باید به خودمان شک کنیم و ببینیم چه کار کنیم که از ما تعریف می کنند یا هر جایی که تکذیب می کنند ببینیم ما چه عصبانیتی را برای آنها به وجود آورده ایم.

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ ادامه داد: یکی از نهادهای مقدس بعد از نهاد روحانیت که صاحب انقلاب است و آن گونه که شایسته و بایسته است انقلاب را درک کرده و خودش میدان دار بوده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام گواهی گفت: اول تیری را که دشمن رها می کند به سمت مراجع، حوزه های علمیه و روحانیت است و تیر بعدی را به سمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می فرستد و می داند که سپاه دست از اصول انقلاب برنمی دارد. سپاه نخواهد گذاشت که انقلاب اسلامی آسیب ببیند، بنابراین برهمین اساس می خواهند این شجره طیبه را از بین ببرند و با تهدیدات خود سپاه را منفعل کنند، اما نمی دانند که همه مردم ما مدافع انقلاب هستند و هرچه دشمن تهدید می کند سپاه پرشورتر در صحنه های مختلف انقلاب حضور پیدا می کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر