|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۳۵

معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم:

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه سلاح ها و سامانه های موجود ما هیچ گونه منشأ بیرونی ندارد افزود: تولید رادارهایی که بدون انتشار امواج می توانند ریز پرنده هایی با سطح مقطع بسیار کم را کشف بکنند نمونه هایی است که به دست متخصصان خود ما انجام گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی قراگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا امیر سرتیپ دوم شاهرخ شهرام معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) گفت: از مهمترین نو آوری های که ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی تقویت روحیه خود باوری بوده است، درهشت سال دفاع مقدس محک خورد و با موفقیت این آزمون را به پایان رساند.

وی ادامه داد: بعد ازجنگ هم با تکیه برتجربیات ارزنده ای که از جنگ به دست آمده بود این خود باوری ادامه یافت و نتیجه این شده است که امروز ما صاحب ارتشی عاری از هرگونه وابستگی هستیم. استقلال کامل دفاعی آن هدیه ای است که امروز ارتش به ملت بزرگ و رهبر فرزانه انقلاب هدیه می کند چرا که امروز در عرصه سلاح وسامانه و جهت دفاع از آرمان های جمهوری اسلامی ایران ارتش وابسته نیست.

امیر شهرام با اشاره به نمونه هایی از این پیشرفت ها اظهار داشت: تولید رادارهایی که بدون انتشار امواج امروز می توانند ریز پرنده هایی با سطح مقطع بسیار کم را کشف بکنند نمونه هایی است که به دست متخصصان خود ما انجام گرفته است.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی با مقایسه ارتش جمهوری اسلامی با سایر کشور ها بیان داشت: ارتش ما ارتشی است که فقط شاید ظاهرش با سایر دیگر ارتش ها یکی باشد اما باطن آن کاملا متفاوت است دکترین نظامی ارتش ما امروز آرمان ها و اعتقادات ما هستند که درعرصه دفاعی به صورت متفاوت از دکترین نیروهای مسلح سایر کشور ها شکل گرفته است.

وی همچنین تفاوت دیگر ارتش جمهوری اسلامی ایران با سایر ارتش های دنیا را عدم وابستگی نظامی دانست و ادامه داد: تمامی سلاح هاو سامانه های موجود ما هیچ گونه ای منشأ بیرونی ندارد البته در گذشته و در شروع جنگ وابستگی بود ولی بحمدا… به مرور با توکل بر خدا و تکیه بر توان ملت سرافراز توانستیم نیاز مندی هایمان را خود به خوبی مرتفع نماییم.

ارسال نظر