|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۵۹

فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان خبر داد

فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان از احلاق دو ناوشکن موج ۲ و ۳ به بدنه نیروی دریایی ارتش در سال جاری خبر داد.

به گزارشخبرگزاری فارساز انزلی، دریاردار دوم افشین رضایی حداد ظهر امروز در نشست خبری با تبریک روز ارتش اظهار کرد: طبق دستورالعمل های ابلاغی، تمام مناطق دریایی، تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر مسئولیت حراست از آن به عهده نیروی دریایی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی در راستای انجام مأموریت های خود در دریای خزر حضور دارد، تصریح کرد: تعامل نیروی دریایی با کشورهای همسایه بسیار خوب است.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دریاچه خزر یک منطقه دریایی منحصر به فرد است، گفت: از نظر وسعت، عمق دریاچه خزر یک هزار متر عمق بوده ضمن اینکه این دریاچه دارای قابلیت بسیار بالا است.

وی با بیان اینکه خزر می تواند عامل ایجاد دوستی های بهتر و تفاهم های بیشتر با کشورهای حاشیه خزر باشد خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران به تمامیت ارضی، حاکمیت و منافع ملی خود پایبند هستیم و به همان اندازه به منافع و حاکمیت دیگر کشورها در دریای خزر احترام می گذاریم و انتظار این رفتار نیز از کشورهای حاشیه این دریا می رود.

رضایی حداد با اشاره به ساخت دو ناوشکن موج ۲ و ۳ در نیروی دریایی تصریح کرد: امسال الحاق دو ناوشکن موج ۲ و ۳ به بدنه نیروی دریایی در دست اقدام است.

فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان ساخت یکی از این ناوشکن ها را در شمال و دیگری را در جنوب عنوان کرد و متذکر شد از نظر پشتیبانی نیز مرکز تعمیرات کشتی هفتم آذر در منطقه حسن رود توسط نیروی دریایی ایجاد شده است.

وی یادآور شد: نخستین کشتی ۲۰ هزار تنی بدون استفاده از داک روی پایه های خود قرار گرفت که این از امکانات مرکز مذکور است.

رضایی حداد دریا را بستری برای انجام مأموریت های نیروی دریایی ذکر کرد و متذکر شد از بستر دریای خزر هنوز برای این امر استفاده نمی شود و تلاش ما این است که استفاده بهینه از آن داشته باشیم.

انتهای پیام / ۲۳۰۰ / ب

ارسال نظر