|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۹۲

نوبخت:

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: پس از دو سال رکود که در اقتصاد کشور وجود داشت، اقتصاد ایران در سال جاری از رکود خارج می شود و دوران رونق را آغاز می کند.

به گزارشخبرگزاری فارساز قزوین، محمدباقر نوبخت در جلسه شورای برنامه ریزی استان قزوین که ظهر امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه سال آینده و قبل از ۱۵ آذرماه باید به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی برسد، باید همه مراحل تهیه سیاست های کلی برنامه ششم و برنامه عملیاتی آن در سال جاری به اتمام رسیده باشد.

وی افزود: این توسعه اتفاق نمی افتد مگر اینکه هر یک از استان ها در این توسعه و پیشرفت ملی سهمی داشته باشند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های استان ها، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور که مسئول تهیه و تنظیم این برنامه است، حضور مؤثر کارشناسان در استان ها برای اعلام چارچوب ها و سیاست هایی که برای برنامه ششم در نظر گرفته شده، آغاز شده است.

نوبخت ادامه داد: با توجه به ظرفیت های فوق العاده ای که در استان قزوین وجود دارد از مسئولان استان انتظار می رود برنامه مناسب برای پیشرفت استان قزوین را تهیه کرده و در اختیار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور قرار دهند.

وی عنوان کرد: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تلفیق برنامه ارسالی استان قزوین که با همکاری استانداری قزوین و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی فراهم می شود با در نظر گرفتن سایر برنامه هایی که سایر استان های کشور می دهند، برنامه توسعه ملی را تهیه می کند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تصریح کرد: پس از دو سال رکود که در اقتصاد کشور وجود داشت، اقتصاد ایران در سال جاری از رکود خارج می شود و دوران رونق را آغاز می کند.

نوبخت گفت: این رونق اقتصادی با بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان به صورت ریالی و ۵۵ میلیارد دلار به صورت ارزی محقق می شود.

وی بیان کرد: استان های کشور می توانند از رقم ریالی و ارزی سهم داشته باشند و استان قزوین نیز می تواند سهم درخور خود برای توسعه و پیشرفت را از این دو منبع به دست آورد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به شرط لازم استان ها برای دستیابی به منابع بودجه اظهار کرد: شرط لازم برای دستیابی به منابع بودجه این است که استان ها بتوانند برنامه ها و طرح های توسعه ای که دارد را ارائه کند.

نوبخت افزود: از منابع بودجه ای که می تواند در اختیار استان ها قرار گیرد، ۳۵ میلیارد دلار مربوط به فاینانس ها است و طبق قانون استان ها در فاینانس ها سهم دارند و می توانند تا آبان ماه از این سهم استفاده کنند.

وی اضافه کرد: اگر هر یک از استان ها تا آبان ماه نتواند برنامه و طرحی برای استفاده از فاینانس ارائه ندهد، سهمش به استان های دیگری که دارای طرح است، تعلق می گیرد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز با حضور در شورای برنامه ریزی استان قزوین از مسئولان این استان درخواست کردم که تا زمان باقی است طرح های مربوط به ۳۵ میلیارد دلار فاینانس را به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ارائه دهند.

نوبخت عنوان کرد: بخش خصوصی قزوین به میزان ۲۰ میلیارد دلار می تواند از منابعی که در صندوق توسعه ملی وجود دارد، استفاده کند بنابراین باید طرح هایی که دارای توجیه است را در زمان باقی مانده ارائه دهد.

وی تصریح کرد: فرصتی است برای استان قزوین که با توجه به طرح هایی که دارد و دارای توجیه است، از این منابع برخوردار شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور یادآور شد: منابع مورد نیاز در کشور وجود دارد و این وظیفه مسئولان استان ها است که بتوانند برنامه های منطقی و اجرایی خود را برای برخورداری از این منابع ارزی و ریالی ارائه کنند.

انتهای پیام / ۷۷۰۱۰ / ح۴۰

ارسال نظر