|
|
کدخبر: ۱۶۲۶۷۴

جوکار در گفت و گو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مذاکرات هسته ای پیش از آنکه نمایندگان مذاکره کننده ایران با طرف مقابل به توافق برسند، باید متن آن توافق به مشورت و تایید نمایندگان و نخبگان جامعه برسد.

محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به اظهارات رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر بازطراحی رآکتور اراک با نظر آمریکا گفت: باید کار مذاکره را به صورت فنی پیش ببریم.

وی افزود: مذاکره کنندگان ما باید واقف باشند به تنهایی نمی شود برای ۷۵ میلیون ایرانی تصمیم گرفت. آنها نمایندگان مردم هستند؛ باید مردم را در جریان امور کار قرار دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه پسندیده نیست که بخواهیم با تصمیم های خود مردم را غافلگیر کنیم و باید از ابتدا مردم را در جریان امورات مذاکره قرار دهیم، افزود: نباید برای مردم دغدغه درست کنیم که اگر چنین نشود، قطعا اعتماد مردم به تیم مذاکره کننده از بین خواهد رفت.

جوکار تصریح کرد: به هرحال در مذاکرات هسته ای پیش از انکه نمایندگان مذاکره کننده ایران با طرف مقابل به توافق برسند، متن آن توافق باید به مشورت و تایید نمایندگان و نخبگان جامعه برسد.

وی با بیان اینکه مستندات مذاکره در هر مرحله باید به تیید نمایندگان مجلس برسد، گفت: دولت نباید تنها به فکر خود اعتماد داشته باشد بلکه باید از ایده و نظرات دیگران استفاده کند و اجازه دهد نقد توافقات در جامعه شکل بگیرد و فضا باز شود چراکه این اقدام می تواند برای برطرف کردن نقاط ضعف توافق هسته ای کمک شایانی کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر