|
|
کدخبر: ۱۶۲۶۸۰

نیشابوری در گفت وگو با تسنیم مطرح کرد:

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی حزب اسلامی کار با بیان اینکه ما نگران کاهش سبد آرای روحانی هستیم، به انتقاد از برنامه های اقتصاد دولت پرداخت و گفت: دولت هیچ استراتژی اقتصادی در بحثهدفمندی یارانه ها ندارد.

محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی کار در گفت وگو با خبرنگار احزابخبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه شب گذشته جلسه شورای سیاسی و شورای مرکزی حزب متبوعش برگزار شد، گفت: در جلسه شورای سیاسی براساس دستور کار پیش رفتیم و اولین دستور کار هماهنگی جلسه شورای سیاسی با آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که قرار است روز دوشنبه در دفتر وی این دیدار انجام شود.

وی افزود: دوستان و سرفصل هایی که باید در این دیدار اعمال شود انتخاب شد و مشخص شد که هر یک از دوستان در چه حوزه هایی صحبت کنند.

نیشابور اضافه کرد: در جلسه شورای سیاسی بیانیه حزب برای روز جهانی کارگر تنظیم شد. البته در مرحله اول پیش نویس بیانیه روخوانی می شود و پس از اینکه نهایی شد در هفته آینده منتشر خواهد شد.

سخنگوی حزب اسلامی کار ادامه داد: در این جلسه به ادامه بحثپیرامون استراتژی حزب در انتخابات نرسیدیم و این موضوع به جلسه آینده موکول شد.

نیشابوری با بیان اینکه در جلسه شورای مرکزی پیرامون هدفمندی یارانه ها و قیمت حامل های انرژی بحثو بررسی کردیم اظهار داشت: اخبار جدیدی که به مجموعه شورای مرکزی رسید نگران کننده بود. از این رو پیش بینی هایی که قبلا از سوی حزب در خصوص فاز دوم یارانه ها مطرح شده بود در حال تحقق است و راهی که دولت یازدهم انتخاب کرده همچنان آن را ادامه خواهد داد و این نگرانی های ما را بیشتر می کند.

وی تاکید کرد: اخباری هم که از تعداد ثبت نام کنندگان در اجرای فازدوم یارانه ها به گوش می رسد اخباری نبود که دولت یازدهم منتظرش بود و تعداد افرادی که دولت پیش بینی می کرد از مرحله دوم هدفمندی یارانه ها انصراف دهند محقق نشد و به همین جهت پیش بینی دولت محقق نشده است.

سخنگوی حزب اسلامی کار با بیان اینکه ۵۰ درصد میزان هدفمندی باید به مردم داده شود و مابقی در تولید، اشتغال، بهداشت سرمایه گذاری شود، تصریح کرد: اگر دولت بخواهد طبق مُر قانون عمل کند قاعدتا رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان با میزان ثبت نام هایی که در مرحله دوم صورت گرفته قادر نخواهد بود پرداخت کند بنابر این از میزان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان کاسته خواهد شد و به هر ایرانی ثبت نام کننده این مبلغ(۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان) تعلق نخواهد گرفت.

نیشابوری همچنین به انتقاد از استراتژی اقتصادی دولت یازدهم پرداخت و تاکید کرد: دولت تز و استراتژی اقتصادی مشخصی ندارد و با این حال وارد فاز هدفمندی یارانه ها شده است و ناچار شده راهی را که گذشتگان رفتند ادامه دهد و این راه هم به ناکجا خواهد بود و به تولید و اشتغال کمک نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای مرکزی حزب کار یک ساعت و ۴۵ دقیقه نظرات کارشناسان اقتصادی مطرح و آنها ابراز نگرانی خود را اعلام کردند.

سخنگوی حزب اسلامی کار با بیان اینکه ما بدهکاران بزرگ بانکی داریم اظهار داشت: کسی سراغ آنها نمی رود و میزان پولی را که از بانک گرفته اند طلب نمی کند و معتقدیم دولت دچار کلاف سردرگمی شده و دلیل اصلی آن هم این است که از ابتدا برنامه مشخصی در هدفمندی نداشته و برنامه های نامشخص و نداشتن استراتژی معین را در صحبت های دولتی ها به خوبی می توان دید.

" معاونت اجرایی، مشاور ارشد رئیس جمهور و وزیر اقتصاد هر یک چیزی می گویند و اگر صحبت های ۴۸ ساعته گذشته آنها را کنار هم بگذاریم متوجه خواهیم شد که هیچ استراتژی اقتصادی در بحثهدفمندی یارانه ها وجود ندارد و این موضوع ما را نگران می کند. به همین جهت نگرانی خود را دوباره اعلام می کنیم. "

نیشابوری با بیان این مطلب که امیدواریم دولت این هشدارها را جدی بگیرد و به آن توجه کند، تصریح کرد: ما نگران سبد آرای آقای روحانی هستیم حتی نگرانیم این سبد آراء ریزش کند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل روش غلط دولت های نهم و دهم در فاز اول بخش متوسط جامعه متلاشی شد و امروز جامعه دارای دو طبقه فقیر و غنی است و طبقه متوسط که می توانست به هدفمندی کمک کند وجود خارجی ندارد.

سخنگوی حزب اسلامی کار تصریح کرد: اگر دولت به این هشدارها توجه نکند در آینده با بحران اجتماعی روبرو خواهد شد و بحران ها قابل کنترل نخواهد بود.

نیشابوری به پیشنهاد حزب اسلامی کار در خصوص اجرای فاز دوم یارانه ها اشاره کرد و گفت: ما پیشنهاد می کنیم دولت جسارت به خرج دهد و رئیس جمهور به صورت شفاف در گفت وگوی تلویزیونی حضور پیدا کند و مشکلات فاز اول یارانه ها را بیان کند.

وی ادامه داد: امیدواریم این جسارت را دولت آقای روحانی داشته باشد که ترمز دستی را بکشد و متوقف کند و پس از توقف با تحلیل صحیح راه را ادامه دهد.

سخنگوی حزب اسلامی کار گفت: رئیس جمهور می تواند در برنامه زنده تلویزیونی حضور پیدا کند و بعد از بیان مشکلات از مردم فرجه بخواهد، یعنی زمان یک ماهه را به عنوان فرجه اعلام کند و بگوید در این فرجه یارانه واریز نخواهد شد و در جهت کنترل تورم، ایجاد اشتغال و زایندگی بخش تولید برنامه ریزی های خود را معطوف کند. به اعتقاد ما دولت با برنامه می تواند جلوی کار را بگیرد.

نیشابوری با اشاره به اینکه ما پیشنهادهای خود را در بیانیه ای مطرح خواهیم کرد، افزود: در بیانیه ای که به مناسبت روز جهانی کارگر صادر خواهیم کرد که پیشنهادات خود خواهیم پرداخت تا دولت از این غرقاب نجات پیدا کند.

وی ادامه داد: موضع حزب اسلامی کار پیرامون خروج از بحران فاز دوم یارانه ها، کنترل، زایندگی تولید و ایجاد اشتغال است متاسفانه دولت دهم به این مسائل توجه نکرد و مبلغ ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان را به ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان تبدیل کرد و از بانک مرکزی قرض و از صندوق نفت و توسعه ملی هم برداشت کرد.

سخنگوی حزب اسلامی کار با بیان این مطلب که ما نظرات و دیدگاه های خود را در جلسه امروز که با آیت الله هاشمی رفسنجانی خواهیم داشت بیان خواهیم کرد، افزود: ما از او کمک خواهیم گرفت تا در این راستا به دولت کمک کند تا دولت بتواند با سلامت فاز دوم یارانه ها را اجرا کند.

نیشابوری در پایان اظهار داشت: البته نباید چشم بسته سراغ ضرورت ها رفت. اگر چشم مان را ببندیم در آینده شاهد شکست دو فاز در بحثهدفمندی خواهیم بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر