|
|
کدخبر: ۱۶۳۳۴۳

هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای دفتر سیاسی حزب کار:

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دامن زدن به تفرقه ها را سیاست برنامه ریزی شده دشمنان خارج از کشور است.

به گزارش گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار اعضای سابق و فعلی دفتر سیاسی حزب اسلامی کار، آرای سلبی مردم به یک جریان خاص و آرای ایجابی به تفکر اعتدال در انتخابات اخیر را مهمترین دلیل برای لزوم تغییر مسیر امور اجرایی کشور دانست و گفت: گروه ها و احزاب هم همراه با موج حضور مردمی، صفحه ای را در تاریخ ایران گشودند و ثبت کردند که افتخار آفرین و مایه مباهات است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر آمیختگی مسایل سیاسی و اقتصادی در اداره جامعه، به مصوبات اقتصادی مجمع در سیاست های کلی نظام اشاره کرد وگفت: اگرچه آن سیاست ها مورد تأیید مقام معظم رهبری قرار گرفت، اما در اجرای سیاست های اصلاحی اصل ۴۴ و خصوصی سازی و واگذاری ها، چنان بد عمل کردند که به جای حرکت به سوی اهداف، عقب گرد داشتیم.

وی طرح مسایل مهم از سوی شخصیت ها و مسؤولیت ها را برای اصلاح مسایل مملکت ضروری خواند و گفت: همه باید توجه داشته باشیم که سوار یک کشتی هستیم و کارشکنی در مسیر حرکت، همه را از اهداف متعالی نظام که جزء آرمان های امام راحل و شهیدان بود، دور می کند.

هاشمی رفسنجانی تقسیم ابزار قدرت و تقسیم کار در جوامع را طبیعی و شرط تداوم حکومت های مردم سالار خواند و گفت: شرط این تقسیم بندی، تلاش برای ارتقای جایگاه نظام و تأمین منافع ملی است که متأسفانه گاهی بعضی ها با تنگ نظری ها، به دنبال تحقق اهداف باندی و جناحی هستند.

وی دامن زدن به تفرقه ها را سیاست برنامه ریزی شده دشمنان خارج از کشور دانست و گفت: عده محدودی در داخل که خود را در برابر آرای اکثریت مردم می بینند، دانسته یا ندانسته، گرفتار سیاست های شوم و شیطانی می شوند و به جای تشویق دیگران به همکاری با دولت، بر طبل اختلاف می کوبند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه تحلیلی از چرایی، چگونگی و اهداف اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، گفت: اجرای نادرست این طرح در سال های گذشته، دولت و مردم را متضرر کرد.

وی با یادآوری سخنان خویش در سال های گذشته درباره هشدار نسبت به افزایش بودجه های جاری، گفت: بودجه های جاری، هم چسبندگی دارند و هم توقعات را بالا می برند که نتیجه آن توقف تولید و افزایش رکود تورمی است که در این سالها شاهد بودیم.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اهمیت «اقتصاد رقابتی»، گفت: این موضوع لوازمی دارد که اوّلین شرط آن همکاری دستگاه ها و قوا با دولت به عنوان مسؤول اجراست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تعامل با جهان و تقویت علم و دانش متخصصان داخلی را لازمه پیشرفت و توسعه کشور دانست و اظهار داشت: تحریم ها در هر سطحی که باشد، برای هیچ کشوری خوب نیست و صادرات و واردات با استفاده از تولیدات، مکمّل نیازهای مردم در جوامع مختلف هستند.

وی با مقایسه ایران و کشورهای همسایه در موضوع قیمت های حامل های انرژی، به تفاوت ها اشاره کرد و گفت: باید بر اساس شرایط مثبت و منفی کشور برنامه ریزی و قیمت گذاری کرد.

در آغاز این دیدار، کمالی، دبیر کل حزب اسلامی کار، با ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های حزب و تشریح اوضاع کارگاه های تولید و کارگران در سال های گذشته، گفت: عدم توجه به فرهنگ کار و عدم برنامه ریزی برای رونق تولید، معیشت کارگران و به تبع آن اقتصاد جامعه را مخدوش می کند.

نیشابوری، حبیب زاده، حیدری و پرنیان، اعضای کمیته سیاسی حزب اسلامی کار نیز به بیان دیدگاه های خویش درباره فعالیت های حزبی در ایران، لایحه و طرح احزاب، مسایل اقتصادی و اجتماعی و اهمیت ترمیم جایگاه دولت در افکار اقشار مختلف جامعه پرداختند.

انتهای پیام /

ارسال نظر