|
|
کدخبر: ۱۶۳۸۸۱

حجت الاسلام حسینیان به فارس خبر داد

نماینده مردم تهران از رد شدن شکایات دبیرخانه شورای امنیت ملی از برخی نمایندگان مجلس به دلیل اظهارات آنها در هیأت عالی نظارت بر نمایندگان مجلس خبر داد.

روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، درباره فرجام شکایات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از برخی نمایندگان به دلیل اظهارات آنها در نقد توافقنامه ژنو اظهار داشت: تقریبا نمایندگانی که به شکایات شورای عالی امنیت ملی در هیأت نظارت بر نمایندگان رسیدگی شده است، اعلام شد به قوه قضائیه که هیچ کدام اظهاراتی خارج از وظایف نمایندگی انجام ندادند.

وی افزود: به نظر مجلس درباره اظهارات نمایندگان جرمی اتفاق نیفتاده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: هیأت نظارت بر نمایندگان هیأتی قانونی است که در اواخر مجلس هشتم نوشته شد و در اواخر مجلس نهم به تصویب رسید و در آنجا مصوب شد تا قوه قضائیه به شکایاتی که از نمایندگان می شود را به هیأتی متشکل از نمایندگان در مجلس ارسال می کند و اگر آنها تشخیص دادند که اظهارات آنها در راستای وظایف نمایندگی شان بود، دیگر به آن شکایات رسیدگی نمی شود، به این ترتیب شکایاتی که تاکنون از نمایندگان از سوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مطرح شده است، بالاتفاق رد شد.

حسینیان همچنین درباره شکایات نمایندگان از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون اصل ۹۰ خاطرنشان کرد: قرار بود دیروز معاون ارتباطات و فرهنگی دبیرخانه شورا در کمیسیون حضور پیدا کنند که این اتفاق نیفتاد.

نماینده مردم تهران در پایان گفت: قرار شد تا در جلسات هفته های آینده به شکایات نمایندگان از دبیرخانه با حضور مقامات مرتبط رسیدگی شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر