|
|
کدخبر: ۱۶۴۳۹۲

محمدرضا عارف بر سر مزار آیت الله طاهری

معاون اول دولت اصلاحات گفت: رفتار و سیره آیت الله طاهری در دهه ۵۰ برای من و دیگر دانشجویان الگو بود.

به گزارشخبرگزاری فارساز اصفهان، محمدرضا عارف صبح امروز در نخستین روز سفر دو روزه خود پس از حضور در گلستان شهدای اصفهان، بر سر مزار آیت الله طاهری از پیشکسوتان انقلاب اسلامی و امام جمعه سالهای ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اصفهان، حضور یافت.

وی پس از ادای احترام به روی پر فتوح و پاک شهیدان گلستان شهدا بر سر مزار آیت الله طاهری رفت و با قرائت فاتحه ای برای آن بزرگوار طلب مغفرت نمود.

از نکات قابل بیان همراهی کردن محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات توسط جمعی از اعضای ستاد شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان اصفهان و برخی از مسئولین دفتر بنیاد امید ایرانیان در اصفهان و همچنین فرزندان آیت الله طاهری، حجت الاسلام سید محمد حسن طاهری و ساسان طاهری بود.

محمدرضا عارف پس از قرائت فاتحه بر سر مزار آیت الله طاهری گفت: حقیقتاً آیت الله طاهری از مجاهدین انقلاب و اسلام بود.

وی با اشاره به برخی از مجاهدت ها و فعالیت های این مرحوم در قبل ازانقلاب اسلامی تأکید کرد: آیت الله طاهری در زمان حیاتشان الگوی بسیار مناسبی در جذب جوانان علی الخصوص در قبل از انقلاب بودند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان تصریح کرد: سیره و رفتار آیت الله طاهری دردهه ۵۰ برای من و دیگر دانشجویان انقلابی الگو بود؛ امیدواریم همه ما توفیق پیدا کنیم که بتوانیم راه ایشان را ادامه دهیم.

لازم به ذکر است پس از صحبتهای محمدرضا عارف حجت الاسلام سید محمد حسن طاهری فرزند آیت الله طاهری خطاب به عارف و هیأت همراه گفت: حقیقتاً پدر ما راه مجاهدت را انتخاب نمود و در این راه از همه چیز خود حتی فرزندان و اموال خود به خاطر خدا گذشت.

حجت الاسلام طاهری افزود: پدر ما بخاطر خداوند زیست و تنها آرزویش این بود که در مقابل خداوند پاک و طاهر حاضر شود.

فرزند آیت الله طاهری ابراز کرد: جای خالی آیت الله طاهری و امثال ایشان در استان اصفهان بسیار محسوس است، امیدوار هستیم با بزرگداشت راه ایشان، نه شخص ایشان امثال آیت الله طاهری ها تربیت و پرورش یابند.

انتهای پیام / ۶۳۰۳۰

ارسال نظر