|
|
کدخبر: ۱۶۶۵۲۴

ظریف:

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی وارد مذاکرات با ۱ + ۵ شده و امیدوار است طرف مقابل هم با این اراده وارد مذاکرات شده باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «فیلیپ مارینی» رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیاتی پارلمانی از این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفرنموده است، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و فرانسه، ابراز امیدواری نمود مناسبات دو کشور به جایگاه واقعی خود برگردد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد، کشور فرانسه با توجه به جایگاه خود در اتحادیه اروپا می تواند نقش مهم و مثبتی را در مذاکرات هسته ای ایفا نماید.

محمد جواد ظریف اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی وارد این مذاکرات شده و امیدوار است طرف مقابل هم با این اراده وارد مذاکرات شده باشد.

وی تصریح کرد: برنامه صلح امیز هسته ای ایران بومی شده و نمی شود این دانش بومی را از دانشمندان ایرانی گرفت.

ظریف با تاکید بر صلح امیز بودن برنامه هسته ای ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده است نگرانیهای مشروع طرف مقابل در این رابطه را برطرف سازد.

«فیلیپ مارینی» رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه نیز در این دیدار با استقبال از امضای برنامه اقدام مشترک بین ایران وگروه ۵ + ۱ ابراز امیدواری نمود، روابط دوکشور در زمینه های مختلف گسترش یابد.

ارسال نظر