|
|
کدخبر: ۱۶۷۴۲۳

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

در بیانیه جبهه پایداری به مناسبت فرا رسیدن روز کارگر آمده است: کارگران در تولید داخلی از سرمایه های انسانی، پایه های قوی و موتور محرک اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش حوزه احزابخبرگزاری فارس، جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز کارگر و همچنین سالروز شهادت استاد، آیت الله مرتضی مطهری بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: روز کارگر و روز معلم را در آغازین ماه های سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» گرامی می داریم. این دو قشر تأثیرگذار، یعنی معلمان، که شغل انبیاء را دارند و پرچم فرهنگ دینی جامعه را بر دوش می کشند و کارگران، که چرخ های اقتصاد مقاومتی را به حرکت در می آورند، نمادهای فرهنگ و اقتصاد هستند.

این بیانیه ادامه می دهد: قشر کارگر و قشر معلم سازندگان و تولیدکنندگان اصلی کشور و اداره کنندگان حقیقی یک جامعه به حساب می آیند. بر اساس فرهنگ اسلامی، همه مردم باید خود را مدیون معلم بدانند؛ چون معلم کسی است که ماده خام انسانی را به یک نیروی فعال، سازنده، جوشان، مفید، متخصص و عالم تبدیل می کند. همچنین جامعه در برخورداری از مواهب، مدیون کارگر است زیرا بخش عمده ای از کار و تلاش و سازندگی و تولید، روی نیروی انسانی یعنی کارگر متمرکز است. نظام اسلامی حقیقتاً مدیون قشر معلم و قشر کارگر است.

در این بیانیه آمده است: دو مناسبت در این زمینه شایان توجه ویژه است؛ روز معلم یادآور خاطره شخصیتی است که برای دیروز و امروز و فردای کشور معلمی بزرگ و الگویی شایسته در علم و تقوا بود. او متفکری دین شناس، مؤمن، بااخلاص و پُرکار بود که پیوند حوزه و دانشگاه را در عمل برقرار نمود. او بازویی فکری و یاوری انقلابی برای ولی فقیه زمان خود در شرایط حساس انقلاب و اسوه پایداری، بصیرت، و مبارزه با التقاط و مکاتب انحرافی بود. استاد شهید مرتضی مطهری همه این ویژگی ها را در مجموعه اندیشه های، به تعبیر امام راحل ره، برخاسته از طهارت روح و قوت ایمان و بی استثناء خوب، متبلور ساخت و محور همگرایی اندیشمندان شد.

«بزرگ داشت روز معلم تنها برای گرامی داشت شخصیت گذشتگان نیست، بلکه برای یافتن امثال ایشان و قدر شناسی از آنان نیز هست. جوانان عزیز و نیروهای انقلابی قدر بزرگانی را که رهبر معظم انقلاب آن ها را پر کننده جای خالی مطهری ها دانسته اند بدانند. اگر دیروز شخص مطهری را ترور کردند امروز قلم های زهر آگین دشمنان خارجی و ایادی داخلی خود فروخته و یا نادان و هماهنگ با آنان، شخصیت مطهری های زمان را هدف قرار داده اند. در چنین شرایطی، پایداری در برابر هجمه تروریست های شخصیت از تکالیف اصلی و اجتناب ناپذیر ماست. لازم است جامعه ولایتمدار و با بصیرت برای پیشگیری از تکرار تجربه تلخ ترور شخصیت یاران شجاع ولایت و استوانه های فکری و فرهنگی نظام با هوشمندی این توطئه ها را خنثی کنند.»

این بیانیه ادامه می دهد: تربیت فرزندان آینده انقلاب، به عنوان بخش مهمی از مدیریت جهادی در فرهنگ، بر دوش معلمان امروز سنگینی می کند. لازم است معلمان عزیز ضمن آموزش دانش و فناوری های جدید و جبران عقب افتادگی ۳۰۰ ساله، که در این سالها به فضل الهی تا اندازه زیادی به دست دانشمندان جوان ما تدارک شده است، روحیه مجاهدت و خودباوری، ایمان، بصیرت، مقابله با سکولاریسم، و دشمن شناسی را نیز به دانش آموزان و دانش جویان تعلیم دهند. در این راستا، یادآوری ضرورت اجرای سند اسلامی کردن دانشگاه ها و سند تحول آموزش و پرورش به شکل جدی توسط وزرای مربوطه و بدور از هرگونه دخالت و اخلال فتنه گران لازم به نظر می رسد.

این بیانیه تصریح می کند: کارگر مفهومی قابل احترام در فرهنگ اسلامی، اما تحقیر شده در فرهنگ اشرافیگری است. پیامبر اعظم اسلام(صلی الله علیه و آله) بر دستان کارگر بوسه می زند؛ در حالی که در جوامع صنعتی به کارگر فقط به صورت یک ابزار تولید می نگرند و شخصیت و کرامت انسانی او را نادیده می گیرند. از دیدگاه اسلام، کارگر باید، به شکلی حکیمانه، هم احساس امنیت شغلی کند و هم احساس کند که ارزش معنوی کار او فهمیده شده است.

«همان گونه که رهبر عظیم الشأن انقلاب امام خامنه ای فرمودند: سیاستمدارها مثل دیوار نازک و بی پشتوانه ای هستند که با یک فشار می شود آنها را از بین برد. آن چیزی که در مقابل اینها می تواند ایستادگی کند، سد محکم ملتهاست. " از ابتدای انقلاب دشمن تلاش داشته با استفاده ابزاری از اقشار کارگران و معلمان و زنده کردن خواسته های صنفی، آنان را در برابر انقلاب و نظام قرار دهد. به رغم این تلاش ها این دو قشر، همواره کم ادعا، پر سود و در یاری انقلاب، مصداق فرمایش امیر المومنین(علیه السلام) بوده اند که در باره یکی از یارانش فرمود: خدا او را رحمت کند که مؤنه اش کم و یاری اش بسیار بود.»

این بیانیه تاکید می کند: با توجه به نقش کارگران در تولید داخلی و این حقیقت که کارگران از سرمایه های انسانی و پایه های قوی و موتور محرک اقتصاد مقاومتی هستند، و نیز با توجه به نقش تأثیر گذار آنان در صحنه های مختلف انقلاب از جمله حضور گسترده در جبهه های دفاع مقدس، لازم است مسئولین محترم ضمن قدر شناسی و استفاده بهینه از این ظرفیت عظیم انسانی، نسبت به وضعیت معیشتی وبهداشت و درمان آنان از جمله بیمه درمانی و بازنشستگی مناسب ایشان توجه کافی داشته باشند و بیش از شعار به اقدام بپردازند.

انتهای پیام /

ارسال نظر