|
|
کدخبر: ۱۶۸۵۴۰

رفسنجانی در دیدار مسؤولان سازمان ثبت احوال کشور:

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه منظور از صدور انقلاب تسخیر دلها از راه معارف اسلام بود، گفت: منظور ما تسخیر کشورها و دخالت در امور داخلی دیگران نبود، بلکه می گفتیم افکار اسلامی را آن قدر تابناک می دانیم که با عملکرد درست دل ها را تسخیر می کند.

به گزارش گروه سیاسیخبرگزاری فارس، آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دو دیدار جداگانه با مسؤولان استان قزوین و مسؤولان سازمان ثبت احوال کشور، تلاش برای پیشرفت کشور و تسهیل امور مربوط به مردم را ضروری دانست وگفت: هر وقت که نظام برای تقویت جایگاه خویش فراخوان می دهد، مردم با شوق و اشتیاق می آیند و دفاع از انقلاب اسلامی را وظیفه خود می دانند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اصالت تفکر اسلامی و مقبولیت آن نزد اکثریت جامعه، گفت: اقلیتی افراطی همیشه فرصت طلبی می کنند و می خواهند با سؤاستفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین کنند.

وی با یادآوری تندروی هایی که از اوایل انقلاب تاکنون انجام می شود، گفت: افراط و تفریط وجه مشترک افکار و رفتار آنهاست که در همه جناح وجود دارند.

هاشمی رفسنجانی بحثصدور انقلاب را مصداقی برای فهم نادرست افراطیون از شعارهای جامعه دانست وگفت: منظور تسخیر کشورها و دخالت در امور داخلی دیگران نبود، بلکه می گفتیم افکار اسلامی را آن قدر تابناک می دانیم که با عملکرد درست دل ها را تسخیر می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اهداف تأسیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: هر یک از دانشجویان خارجی آن دانشگاه می توانستند سفیر تمدن ایران و فرهنگ اسلامی در کشورهای خود باشند که متأسفانه این مهم به دلیل دلایل روشن و قابل حل محقق نشده است.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به اظهار تشکر مسؤولان قزوین که استان شدن آن را هدیه دولت سازندگی به مردم آن خطّه می دانستند، گفت: با آگاهی کامل و مشاوره با کارشناسان تشخیص دادیم که قزوین ظرفیت یک استان خوب و موفق را دارد و اعلام رسمی آن حق مردم قزوین بود.

در آغاز دیدار اوّل که استاندار، آیت الله تاکندی و جمعی از مسؤولان و روحانیون قزوین حضور داشتند، ابتدا آقای مرتضی روزبه استاندار قزوین، گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان داد و سپس آقای دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین با بیان آمار دانشجویان داخلی و خارجی و ظرفیت های علمی و آموزشی آن برای افزایش جذب دانشجویان خارجی به بیان برخی موانع و مشکلات پرداخت.

در دیدار دوّم نیز آقای دکتر محمد ناظمی اردکانی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جمعیت کشور و برنامه های این سازمان برای تعویض کارت های ملی به کارت های هوشمند که قابلیت های زیادی برای تمرکز اطلاعات و آمار کشور خواهد داشت، بیان کرد و گفت: با دسترسی به اطلاعات متمرکز و جامع تر، مسیر برای تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها کلان هموارتر می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر