|
|
کدخبر: ۱۶۸۸۴۹

کمالی در مجمع عمومی سازمان دانشجویی حزب کار:

دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: علت اینکه ۷۳درصد از جمعیت کشور اعلام می کنند یارانه می خواهند به معنای این نیست که نیازمندند بلکه باور ندارند دولت این پول ها را بهتر هزینه کند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار عصر امروز(پنجشنبه) در ششمین مجمع عمومی سازمان دانشجویی حزب متبوعش در مرکز همایش های رایزن تهران، اظهار داشت: همزمانی این مجمع عمومی با روز جهانی کارگر شاید برای حزب اسلامی کار نویدبخش این است که آینده پیش رو با همت شما به آینده بهتر و سازنده تر تبدیل شود.

وی افزود: همانگونه که در عالم سیاست مبنای قدرت از نظامی گری به دانش و اقتصاد تغییر شکل داده می شود در گفت وگوی سرمایه داری با جامعه کار نیز تحول صورت گرفته است.

دبیرکل حزب اسلامی کار از اخلاق در حوزه های اجتماعی، اقتصادی انتقاد کرد و گفت: اخلاق در این حوزه ها آهسته آهسته صحنه را ترک و خشونت در بخش های مختلف بیشتر نمایان می شود چرا که جامعه پذیری در بین مردم به حداقل و خودپسندی در حال رشد است.

وی ادامه داد: شاید چند دهه پیش هرگز شاهد قتلی در خیابان و جان دادن انسانی در دید انزار عمومی نبودیم که انسان ها از کنار آن عبور کنند اما امروز به وضوح مشاهده می شود؛ شاید در گذشته روحیه ما لطیف تر و نگاه ما انسانی تر بود اما امروز خشن تر شده ایم یعنی روابط ماشینی ما را تبدیل به ماشین کرده است و باید گریزی به جایگاه انسانی خود بزنیم.

دبیرکل حزب اسلامی کار درباره واژه اصلاح طلبی نیز گفت: امروز در خصوص کلمه اصلاح و اصلاح طلبی واکنش های بسیار تند و اهانت آمیزی شاهد هستیم. مگر اصلاح طلبان چه می خواهند؟ ما اگر مبانی کار خود را قدرت قرار دهیم به جریان محافظه کار شبیه می شویم اما اصلاحات به آینده بهتر و زندگی بهتری نگاه می کند.

کمالی با طرح این پرسش که آیا زندگی بهتر و بهتر بودن از نگاه اصلاح طلبی جرم است، خاطرنشان کرد: آیا ما حق داریم در یک جامعه مدنی مخالفان فکری خود را گرفتار کنیم. یکی از علائم مدنیت این است که ما انسان ها جدا از تفکرات فکری و علایق به انسانیت افراد احترام بگذاریم.

وی ادامه داد: آیا جریان دانشجویی اگر خواست نشستی برگزار کند باید به معنای تهدید تلقی شود؟ چرا ما تهدیدات را تبدیل به فرصت نکنیم. ما باید بیاموزیم که مهربان تر با هم صحبت کنیم و کوچکترین مسائل را تبدیل به مسائل امنیتی نکنیم چراکه این اتفاق نتیجه بی سیاستی است.

دبیرکل حزب اسلامی کار تصریح کرد: ما امروز کوچکترین مسائل سیاسی و اجتماعی را به جای شکافتن آن تبدیل به خطر و تهدید می کنیم. گفت وگوی اجتماعی را یا یاد نگرفته ایم و یا بلد نیستیم با هم حرف بزنیم.

کمالی در ادامه سخنان خود به انتقاد از دولت محمود احمدی نژاد پرداخت و اظهار کرد: ما در دولت قبل نزدیک به ۸۰۰میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم یعنی با این درآمد می شد کشوری را از نو ساخت اما ما امروز به جای شکوفایی در حوزه های صنعت و تولید با مشکل روبرو هستیم و تورم نیز در جامعه موج می زند.

وی ادامه داد: در هدفمندسازی حامل های انرژی قرار بود ۵۰درصد از درآمد آن را در بخش اقتصاد هزینه کنیم اما این قانون طور دیگری اعمال و ۱۳۵هزار میلیارد تومان آن در بین مردم توزیع شد.

دبیرکل حزب اسلامی کار با بیان اینکه دولت هنوز بدهی های خود را به پیمانکاران نداده است، اظهار کرد: دولت ۵۰۰هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است و هنوز این بدهی خود را نداده است؛ با ۱۳۵هزار میلیارد تومانی که در بین مردم توزیع شد می توانستیم ۱۳۵هزار کارگاه یک میلیارد تومانی با تداوم پایدار و برخوردار از مزیت های اقتصادی ایجاد کنیم.

کمالی ادامه داد: فرزندان ما امروز در خانه هایمان بیکار هستند. با ۵۰هزار تومان مشکل ما حل نمی شود چرا ما یاد نگرفته ایم در مورد کارها با یکدگیر گفت وگو کنیم؟

وی به چرایی عدم انصراف مردم از یارانه نقدی پرداخت و تصریح کرد: علت اینکه ۷۳درصد از جمعیت کشور اعلام می کنند که خواستار دریافت یارانه هستند نیازمندی نیست بلکه باور ندارند این پول در جای بهتری هزینه شود. بنابراین اگر دولت این باور را در مردم ایجاد کند که این پول ها را به مصرف بهتری می رسانند بسیاری از مردم در خصوص دریافت یارانه نقدی تغییر عقیده خواهند داد.

دبیرکل حزب اسلامی کار در ادامه به انتقاد از صدا و سیما پرداخت و تصریح کرد: گفت وگوی اجتماعی ای که صدا و سیما در خصوص انصراف از یارانه نقدی راه انداخت نمایشی بود. ابتدا ظاهرش این بود که با دولت همراهی می کند اما عکس دیگری داشت تا عدم انصراف از گرفتن یارانه توسط مردم را اعتماد جامعه به دولت معنا کند.

کمالی با طرح این پرسش که آیا زمان آن نرسیده که ما یک گفت وگوی نویی در همه بخش ها با هم داشته باشیم، گفت: بسیاری از کارشناسان اجتماعی معتقدند که امنیت در سایه گفت وگوی خاموش قابل تأمین نیست. اما در کشورهای توسعه نیافته عکس این نظریه عمل می شود.

وی در پایان اظهار داشت: اگر خطری کشور را تهدید کند همین جامه کارگری که امروز به آنان اجازه راهپیمایی داده نشد برای دفاع از مرز و بوم پیشقدم خواهند شد. راهپیمایی جامعه کارگری معتقد به انقلاب مثل راهپیمایی ۲۲ بهمن بود و باید به آن اجازه داده می شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر