|
|
کدخبر: ۱۶۸۹۸۷

تکرار / سلیمانی در گفت وگو با فارس:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: وقتی به وجودآورندگان فتنه های ۱۸ تیر و ۸۸ در ارکان دانشگاه قرار گیرند، درِ دانشگاه به سوی فتنه گران باز می شود.

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، با اشاره به حضور برخی عناصر نزدیک به فتنه در دانشگاه ها گفت: اتفاقی که در دانشگاه ها در حال رخ دادن است بستر و زمینه تنش و آشوب را فراهم می نماید.

سلیمانی با انتقاد از انتصاب برخی چهره های نزدیک به فتنه در سمت ریاست دانشگاه ها اظهار داشت: مدیریت هایی که نصب شده اند عمدتاً کسانی هستند که در فتنه شریک بوده و نقش داشته اند و در برخی موارد به آشوب طلبی مشهورند.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: وقتی افرادی که فتنه ای نظیر ۱۸ تیر ۷۸ را ایجاد کرده و در فتنه ۸۸ نقش داشته اند به عنوان رئیس دانشگاه منصوب می شوند باید هم درب دانشگاه به سوی فتنه گران باز شود.

وی خواستار توجه جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتصاب رؤسای دانشگاه ها شد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به این موضوع ورود کند و سابقه رؤسای دانشگاه هایی که از سوی این شورا تأئید می شود را به صورت جدی بررسی کند.

سلیمانی تصریح کرد: برخی از افرادی که شورای عالی انقلاب فرهنگی ریاست آنها بر دانشگاه ها را تأئید کرده سابقه روشنی در فتنه دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره نقش مجلس در جلوگیری از انتصاب افراد مسئله دار به عنوان رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه مجلس در این زمینه باید زودتر سؤالاتی که از مجموعه مدیریت وزارت علوم شده را در دستور کار قرار دهد تا نمایندگان و مردم در این باره آگاه شوند.

انتهای پیام /

ارسال نظر