|
|
کدخبر: ۱۶۹۲۵۲

نماینده مردم اصفهان در مجلس در گفت و گو با فارس:

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی فرصت باقیمانده وزیر نیرو جهت تعیین تکلیف وضعیت بهشت آباد و اجرای آن با تونل یا لوله را تنها دو هفته اعلام کرد.

حجت الا سلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار فارس از اصفهان اظهار کرد: خط قرمز نمایندگان اصفهان اجرای طرح بهشت آباد با تونل است و به هیچ عنوان به صلاح نیست این طرح با لوله اجرایی شود و اگر طی دو هفته باقی مانده از مهلت وزیر نیرو تصمیمی غیر از این گرفته شود، طرح استیضاح وزیر نیرو دوباره به جریان خواهد افتاد.

وی اظهار کرد: ابتدای طرح بهشت آباد قرار بود بیش از یک میلیارد متر مکعب آب به اصفهان منتقل گردد، اما بعد این میزان به ۵۰۰ میلیون متر مکعب رسید و حالا هم این میزان به ۲۵۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

سالک تصریح کرد: نمایندگان اصفهان اعتقادی به غوغا سالاری ندارند و بیشتر به دنبال ایجاد فضایی آرام در کشور هستند، اما ظاهراً برخی از این نجابت نمایندگان اصفهان سوء برداشت داشته اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت باید تکلیف مردم اصفهان را روشن کند، اگر به نظر دولت به رودخانه زاینده رود نیازی نیست که صراحتاً به آن ها بگویند تا مردم منطقه شرق هم مهاجرت از روستا به شهر را آغاز کنند و در پی آن مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد نمایند، اگر هم به رودخانه نیاز هست، کمی در تصمیمات خود راسخ تر و در اجرای امور جدی تر باشند.

سالک خاطرنشان کرد: نمایندگان اصفهان به هیچ عنوان نمی پذیرند که از بهشت آباد تا چر مهین به طول ۶۵ کیلومتر که اوراق مشارکت جهت حفر تونل آن نیز به فروش رفته لوله گذاری شود.

وی ادامه داد: با حفر تونل در این مسیر که بخش هایی از آن نیز توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) ساخته شده است، آب به صورت ثقلی به زاینده رود منتقل می شود، اما با لوله گذاری نه تنها این اتفاق نمی افتد، که باید آب حدود ۷۰۰ متر پمپاژ شود و این امر یعنی اینکه باید یک کارخانه تولید برق هم در کنار این جریان ساخته شود.

سالک اضافه کرد: در استان چهارمحال و بختیاری در شرایط کم آبی حدود ۸ میلیارد متر مکعب آب وجود دارد که این میزان در شرایط معمولی به یازده میلیارد متر مکعب هم می رسد، در این شرایط استان اصفهان در انتظار تنها ۵۰۰ میلیون متر مکعب است که اگر این توازن ایجاد نگردد وزیر نیرو استیضاح خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه وزیر نیرو تا دو هفته دیگر تکلیف انتقال آب بهشت آباد به فلات مرکزی را مشخص نکند، قطعاً طرح استیضاح مجدداً به جریان می افتد.

وی با بیان اینکه در صورت همت و جدیت وزارت نیرو پیش بینی می شود بهشت آباد تا پایان سال جاری اجرایی شود، گفت: اکنون مطالعات بازگرداندن آبی که از رودخانه های سمیرم، فریدن، فریدون شهر و… به بیرون از استان می ریزد شدت گرفته و به دنبال بازگرداندن آب آن رودخانه ها هم هستیم.

انتهای پیام / ۶۳۰۳۱ / ی

ارسال نظر