|
|
کدخبر: ۱۶۹۲۵۴

نماینده مردم قم در مجلس مطرح کرد

نماینده مردم قم گفت: اهمیت ندادن به سرمایه‏ ‏گذاران داخلی در ایران آنقدر وضعیت را در داخل سخت کرده و مسئولان هم به این موضوع بی توجه هستند که روز گذشته سفیر ارمنستان این مسئله را عنوان کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی امروز در گفت‏ ‏وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به دیدار روز گذشته سفرای کشورهای منطقه و شرق آسیا گفت: این بازدیدها فرصت خوبی برای آشنایی کشورهای دیگر با ظرفیت‏ ‏های منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و انتقال آن به مسئولان کشورهای خود است.

وی در ادامه افزود: اما زمانی این نشست‏ ‏ها و بازدیدها موثر است که این جلسات به صورت مداوم پیگیری شود تا این نمایندگان سرمایه‏ ‏گذاران کشورهای خود را برای سرمایه‏ ‏گذاری در ایران راهنمایی کنند.

امیرآبادی قسمت دوم تبلیغات برای جذب سرمایه‏ ‏گذار که همان پیگیری است را مهم‏ ‏تر عنوان کرد و گفت: برای این پیگیری‏ ‏ها ابتدا باید نشست‏ ‏ها و بازدیدهایی صورت گیرد تا زمینه‏ ‏های لازم برای تمایل آنها به این ظرفیت‏ ‏ها ایجاد شود.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به سخنان سفیر ارمنستان در ایران خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما این است که حمایت‏ ‏ها و حرف‏ ‏هایی که در اجلاس‏ ‏ها و نشست‏ ‏ها برای نمایندگان اقتصادی کشورهای دیگر عنوان می‏ ‏شود برای تولیدکننده‏ ‏ها و سرمایه‏ ‏گذاران داخلی عنوان نمی‏ ‏شوند.

وی در ادامه افزود: اهمیت ندادن به سرمایه‏ ‏گذاران داخلی در ایران آنقدر وضعیت را در داخل برای سرمایه‏ ‏گذارها سخت کرده و مسئولان نیز به این موضوع بی توجه هستند که روز گذشته سفیر ارمنستان این مسئله را عنوان کرد.

امیرآبادی با اشاره به آمار سفیر ارمنستان که برای هر یک هزار ارمنی یک شرکت ایرانی در ارمنستان وجود دارد، گفت: ایرانیان در ارمنستان که کشور خیلی کوچک‏ ‏تر و با جمعیت کمتری نسبت به ایران است نزدیک به ۳ هزار شرکت دارند، این موضوع باید برای مسئولان ایرانی این سوال را ایجاد کند که چرا این سرمایه‏ ‏گذاران در داخل کشور با این ظرفیت‏ ‏های موجود سرمایه‏ ‏گذاری نکرده و در ارمنستان این کار را انجام داده‏ ‏اند که به موجب آن ارز هم از ایران خارج شود.

وی در ادامه افزود: وضعیت امروز ما در زمینه عدم حمایت از سرمایه‏ ‏گذاران داخلی معنای واقعی ضرب‏ ‏المثل معروف «مرغ همسایه غاز است» را نشان می‏ ‏دهد درصورتی که برای حمایتی از سرمایه‏ ‏گذاران ابتدا باید از سرمایه‏ ‏گذاران داخلی شروع کنیم.

نماینده مردم قم تصریح کرد: چه خوب است در کنار جلسات و امتیازات و تسهیلاتی که به سرمایه‏ ‏گذاران خارجی داده می‏ ‏شود چنین کارهایی هم برای سرمایه‏ ‏گذاران داخلی انجام شود تا تمایل به سرمایه‏ ‏گذاری در داخل کشور داشته باشند.

گفتنی است گریگور آراکلیان سفیر ارمنستان روز گذشته در نشستی در منطقه ویژه سلفچگان به همراه سفرای کشورهای منطقه و شرق آسیا یکی از دلایل عقب افتادگی روابط اقتصادی در ایران را تناقض قانون سرمایه گذاری خارجی با تولیدات داخلی عنوان کرد.

وی همچنین تصریح کرد: به خاطر همین تناقض می بینیم که در ارمنستان بیش از ۳ هزار شرکت ایرانی وجود دارد ولی تعداد شرکت های ارمنستانی در ایران به اندازه تعداد انگشتان دست است، یعنی برای هر یک هزار ارمنی یک شرکت ایرانی وجود دارد.

انتهای پیام / ۲۲۵۸ / غ۳۰

ارسال نظر