|
|
کدخبر: ۱۷۰۰۳۹

عباسی در همایش «دالواپسیم»:

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با انتقاد از عملکرد تیم فعلی مذاکرده کننده هسته ای، گفت: اگر بخواهیم عنوان قهرمانی به کسی بدهیم باید به تیم آقای جلیلی بدهیم نه دیگران.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری فارس، فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در گردهمایی بزرگ منتقدین توافق ژنو که با عنوان «دلواپسیم» در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به خاصیت انرژی هسته ای به عنوان یک پیشرفت علمی جامع برای هرکشوری گفت: شرایط جنگ جهانی باعثشد که این تکنولوژی در ابتدا به عنوان تجربه ای مهار نشده ایجاد و پس از آن به صورت علمی در قالب رآکتور مورد توجه کشورها قرار گیرد.

وی ادامه داد: راکتور هسته ای یک دستاورد کوچک شده تمام تکنولوژی هاست و سطح ایمنی کشور را بالا می برد.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با طرح این سئوال که چرا پرونده ما به شورای امنیت سازمان ملل رفت، گفت: غرب دید که کشور ما در حال پیشرفت است و در واقع ما داشتیم کارآمدی نظام را نشان می دادیم و راه صدور انقلاب نیز همین بود.

عباسی بهانه تراشی های آژانس مبنی بر انحراف ایران از ان پی تی را دستمایه ساختن پرونده برای ایران خواند و افزود: آمانو تمام این موارد را در گزارش شماره ۶۵ خود در سال ۲۰۱۴ بعنوان انحراف ایران از ان پی تی ارائه داده است.

وی تصریح کرد: ما زمانیکه آژانس مدعی انحراف ایران از ان پی تی شد گفتیم که مدارک این مسئله را ارائه کنید ولی آنها گفتند مدرک ارائه نمی کنیم و شما باید این مسئله را قبول کرده و مدارک را به ما بدهید.

عباسی اضافه کرد: اما تیم مذاکره کننده به خوبی و قهرمانانه در مقابل این خواسته مقاومت کرد و اگر بخواهیم عنوان قهرمانی به کسی بدهیم باید به تیم آقای جلیلی بدهیم نه دیگران.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ادامه داد: من علاقه ای به ساختن قهرمان کاغذی ندارم ولی در دوره گذشته تمام منافع کشور در نظر گرفته شد و حاضر نشدند چیزی خلاف منافع کشور را بپذیرند.

انتهای پیام /

ارسال نظر