|
|
کدخبر: ۱۷۱۰۹۲

جهانگیری در نشست فراکسیون رهروان ولایت:

خبرگزاری تسنیم: معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه هم اکنون مجموع مطالبات معوق بانک ها با ۸۲ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: ۵۷۵ نفر به عنوان بدهکار کلان بانکی شناسایی شده اند و اسامی این افراد به قوه قضائیه ارسال شده است.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در نشست مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان مجلس با بیان اینکه جامعه از مسئولان انتظار دارند که گفت وگوهای ملی براساس مسائل جامعه انجام شود، گفت: می توان به جای هدفگذاری شخصیت ها و افراد، تمرکز و نقد متوجه رفتارها باشد.

وی با اشاره به مشکلات کنونی مردم افزود: انتظار مردم این است که بعد از انتخابات حرکت در جهت تقویت امید باشد، از طرف دیگر تردیدی وجود ندارد که بیکاری و گرانی مهمترین دغدغه دولت است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز سیستم بانکی کشور وضعیت بحرانی دارد و در مرز هشدار است، تصریح کرد: هم اکنون مجموع مطالبات معوق بانک ها به ۸۲ هزار میلیارد تومان رسیده است که در این رابطه دولت از اول سعی کرد تا بررسی کند که در این مطالبات افراد مقصر هستند یا شرایط اقتصادی تاثیر گذاشته است.

جهانگیری با اعلام اینکه ۵۷۵ نفر به عنوان بدهکار کلان بانکی شناسایی شده اند، گفت: اسامی این افراد به قوه قضائیه ارسال شده است، از طرف دیگر سیف رئیس کل بانک مرکزی چند روز قبل گزارشی را به من داد که در آن گزارش آمده بود که ۲۰ نفر لیست فوق چه سهمی از معوقات دارند.

وی با اشاره به مشکلات کنونی بخش خصوصی گفت: تردیدی نیست که بخش خصوصی واقعی کشور هم اکنون مشکلات بسیاری دارد، هر چند دولت مکرر می گوید که می خواهد بخش خصوصی موتور اقتصادی دولت باشد، اما آنها هم اکنون تنها به دنبال بقا هستند تا توسعه.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بهار رانت خوارها در شرایط تحریم در کشورها به وجود می آید، افزود: متاسفانه کشوری که از هر نظر ظرفیت داشته و با استفاده از این ظرفیت ها باید میلیاردها دلار سرمایه گذاری جذب کند، هم اکنون ده ها میلیاردها دلار از پول نفتش در کشورهای دیگر مسدود است و امکان استفاده از آن فراهم نیست.

انتهای پیام /

ارسال نظر