|
|
کدخبر: ۱۷۲۱۶۵

ایرانپورو در گفت وگو با تنسیم:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: با این که فولاد مبارکه در سال آسیب های بسیاری به شهرستان مبارکه می زند باید مدیریت آن ملزم به انجام تعهداتی در عرصه های عمران، آبادنی و خدمات منطقه ای شود.

علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، درباره گزارش کمیته پیگیری آلایندگی خصوص پیگیری آلایندگی فولاد مبارکه اظهار داشت: کمیته ای در کمیسیون کشاورزی و بهداشت و درمان مجلس با دستور آقای لاریجانی تشکیل شد تا موضوع آلایندگی فولاد مبارکه را بررسی کنند و این کمیته ۵ نفره پیش از عید گزارش خود را به کمیسیون کشاورزی ارائه دادند که در آن آلودگی صنایع فولاد مبارکه و سیمان سپاهان تأیید شده بود.

وی ادامه داد: این گزارش در جلسه ای با حضور مسئولان سازمان محیط زیست و مدیرکل محیط استان اصفهان بررسی شد و قرار شد جلسه دیگری با حضور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست وزیر صنعت و استاندار اصفهان در کمیسیون کشاورزی مجلس برگزار شود که به دلیل کسالت خانم ابتکار این جلسه به تعویق افتاد و ما منتظریم هرچه زودتر برگزار شد.

عضو کمیسیون کشاورزی همچنین گفت: امیدواریم این بررسی ها به احقاق حقوق مردم شهرستان مبارکه در بحثآلایندگی و کاهش معضلات زیست محیطی کمک کند.

ایرانپور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: هم چنین در کمیسیون کشاورزی مقرر شده اگر در جلسه با وزیر صنعت و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به نتیجه ای نرسیدیم خود کمیسیون کشاورزی کارشناسان خبره تعدادی از کارشناسان خبره درسطح کشور را مشخص کند تا این کارشناسان وضعیت آلایندگی مبارکه را بررسی کنند و هر تصمیمی که آنها بگیرند همه باید قبول کنند که البته این کار برای احقاق حقوق مبارکه و روشن شدن شبهاتی در مورد اینکه سازمان محیط زیست از یک سری صنایع آلاینده و صنعت فولاد جانبداری می کند، کمک کند.

وی با اشاره به دستورکار کمیسیون کشاورزی در مورد رفع مشکلات فولاد مبارکه گفت: در چند سال اخیر در جاده های منتهی به فولاد مبارکه ۴۶ نفر کشته شده اند که آمار بالایی است و این به دلیل استانداردنبودن این جاد ها صورت گرفته است. بنابراین فولاد مبارکه باید خود را ملزم به حضور فعال در عرصه جاده سازی و حداقل جاده های منتهی به فولاد مبارکه نمی کند و این موضوع منجر به تصادفات بسیاری در این جاده ها خواهد شد.

وی افزود: در حال بررسی هستیم تا از همه ابزارهای قانونی استفاده کنیم تا فولاد مبارکه ملزم شود یک سری زیرساخت ها را در این شهر فراهم کند. چرا که فولاد مبارکه در سال چندین میلیارد به جاده های شهرستان مبارکه ضرر می زند و آسفالت ها را از بین می برد و تلفات جانی و آلودگی آن هم بالاست اما در قبال این موضوعات حاضر به هیچگونه تعهد اجتماعی و توسعه و تکامل منطقه ای نیست و مدیریت این شرکت اعتقادی به تعامل با منطقه و حضور در عرصه های عمران و آبادی و خدمات منطقه این ندارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر