|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۸۰

در گفت وگو با تسنیم مطرح شد /

خبرگزاری تسنیم: معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به انتشار اخباری درباره سوابق هراتی گفت: با اعتماد به معرفی کنندگان به هراتی سمت دادم.

حجت الاسلام سیدطه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، با اشاره به انتصاب " عبدالحسین هراتی " به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد، گفت: به طور طبیعی استعلام هایی برای سمت هایی در این سطح انجام می شود که معمولا دو دسته است. اگر گزارشی منفی در این استعلام ها وجود نداشته باشد و شرایطی مانند قدرت مدیریت, علم، تخصص و غیره در فرد وجود داشته باشد، انتخاب می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از سوابق هراتی نیز استعلام گرفتید؟ گفت: در استعلام که عنوان نمی شود این فرد این سوابق را دارد. از تمام سوابق افراد که همه اطلاع ندارند. وقتی در گزارش جواب منفی نباشد و مشکلی دیده نشد، انتخاب می شود.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا مطالبی که درباره سوابق هراتی منتشر شده درست است؟ گفت: من نمی دانم، الان به وی دسترسی ندارم که موضوع را از وی پیگیری کنم.

وی درباره افرادی که هراتی را به وی معرفی کرده اند، گفت: به طور معمول افراد برای سمت های مختلف از جاهای مختلف پیشنهاد می شوند. قرار نیست که همه را ما بشناسیم. افراد معرفی می کنند، ما بررسی می کنم. اگر مناسب بود انتخاب می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود این فرد مدتی مشاور آقای هاشمی رفسنجانی بوده است، تصریح کرد: نمی دانم و اطلاعی ندارم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در خصوص اینکه اگر مسائلی که درباره سوابق هراتی منتشر شده صحت داشته باشد چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ می کنید؟ گفت: ما از خیلی کسانی که شعار می دهند خودمان را به امام نزدیک تر می دانیم. طبیعی است اگر کسی بخواهد مقابل امام، رهبری و انقلاب موضع داشته باشد به هیچ وجه بر نمی تابیم و اجازه نمی دهیم در زیر مجموعه های ما کسانی باشند که زاویه داشته باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: ما با کسی تعارف نداریم. اگر برایمان محرز شود که خدای نکرده علیه ارزش های اسلامی، نظام و شخصیت های محبوب ملت کسی در زیرمجموعه ما مشکلی داشته باشد طبیعی است که به همکاری مان ادامه نمی دهیم. این جزو استراتژی دانشگاه آزاد است.

وی اضافه کرد: به همه افرادی که با من تماس گرفته اند اعلام کرده ام هرکسی مستنداتی دارد در این زمینه به ما اعلام کند. اگر این مستندات حقیقت داشته باشد به کسانی که او را به ما معرفی کرده اند گلایه می کنیم زیرا ما به اعتماد آنها به وی مسئولیت دادیم و با کسی تعارف نداریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر