|
|
کدخبر: ۱۷۲۴۶۳

مشروح / رئیس جمهور در جمع مردم ایلام:

خبرگزاری تسنیم: رئیس جمهور در جمع مردم ایلام گفت: روابط با همه همسایگان گسترش خواهد یافت با دنیای غرب و شرق؛ آن هایی که به رشد و شکوفایی و عزت ایران سر فرود بیاورند و قصد دوستی داشته باشند ما هم به سمت آن ها دست صمیمیت را دراز می کنیم.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازایلام، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در جمع مردم شهر ایلام در محل ورزشگاه پهلوان تختی این شهر اظهار کرد: مردم عزیز و استان قهرمان و تاریخی ایلام سلام و درود من و همه هیئت دولت به عنوان خادمان شما تقدیم شما مردم باد؛ استقبال گرم و پرشور شما در خیابان های ایلام و درحال حاضر در این ورزشگاه نشان تعهد مردم غیور این سرزمین به خادمان خود، دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: ایلام سرزمین قهرمانان تاریخ گذشته و امروز نیز سرزمینی بوده که دارای تمدن چندین هزار ساله است، سرزمینی که همواره مرزبان و مرزدار غرب ایران عزیز بوده است، مردم ایلام، مردمی عزیز و سرافراز هستند که در دوران دفاع مقدس به عنوان پیشگامان و پیشتازان جبهه دفاع از انقلاب و شرف و استقلال ملت شریف بوده اند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: من در دوران دفاع مقدس بارها و بارها به این سرزمین آمدم و دیدم که شما چگونه قهرمانانه ایستاده و در کنار آیت الله ها، مرواریدها، حیدری ها ایستادید، از شرف این مرز و بوم دفاع کردید؛ شما مردم کرد، لر، لک و همه عشایر و اقوام مردمانی که متعهد و برادرانه دست به دست هم دادید.

امروز روابط ایران در دنیا به ویژه با همسایگان از همیشه بهتر است

وی تصریح کرد: مردم عزیز و زنان قهرمان امروز ایران شاهد حضور ۲۴ خرداد سال ۹۲ شما است، شما در سال گذشته برای اجرای تدبیر مقام معظم رهبری و برای سربلندی ایران عزیز با بی اعتنایی نسبت به تبلیغات مسموم دشمنان پای صندوق آرا آمدید و حماسه سیاسی بزرگی را آفریدید، ما امروز همه پیروزی ها و همه موفقیت های ما از ناحیه مقاومت و ایستادگی شماست.

حجت الاسلام روحانی در ادامه سخنانش با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در جبهه خارجی موفق و سرافراز است، تاکید کرد: مردم عزیز امروز در جبهه خارجی روابط مان در دنیا به ویژه با همسایگان از همیشه بهتر است، ما با عراق کشور همسایه و دوست و برادر رابطه مان روز به روز صمیمی تر خواهد شد که در نزدیکی ایلام شما است.

به کشور هایی که مقابل عزت ایران سر فرود بیاورند، دست صمیمیت دراز می کنیم

رئیس جمهور گفت: البته این روابط با همه همسایگان گسترش خواهد یافت با دنیای غرب و شرق؛ آن هایی که به رشد و شکوفایی و عزت ایران سر فرود بیاورند و قصد دوستی داشته باشند ما هم به سمت آن ها دست صمیمیت را دراز می کنیم.

مسیرمان در دنیا، تعامل و دوستی در چهارچوب حکمت و عزت است

وی افزود: مسیر ما در دنیا، مسیر تعامل و دوستی و در چهارچوب حکمت و عزت و مصلحت است، دولت خدمتگذار با برنامه و اجرای برنامه پاسخ مناسب محبت شما را خواهد داد و در دوران خدمتش طرح ها و برنامه های آبادانی این استان از یاد نمی برد.

حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: ایران امروز در مسیر پیشرفت و تعالی و توسعه است، ابن ادعا نیست شما به حول و قوه الهی روز به روز شاهد خواهید بود با همت شما مردم و با اتحاد شما، ما شاهد ایرانی آبادتر، سرافرازتر و شکوهمندتر در منطقه و جهان خواهیم بود.

در مرحله دوم هدفمندی، قدم بلندی در مسیر سلامت بهداشت و درمان مردم برداشته ایم

وی با بیان این مطلب که ما در پناه اهل بیت عصمت و طهارت و به ویژه مولایمان امیر المومنین(ع) که ماه رجب به نام اوست و به میلاد و قدومش افتخار و در پناه اهل بیت اش، راه توسعه کشور را ادامه خواهیم داد، اظهار کرد: ما در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها قدم بلندی را در راه سلامت بهداشت و درمان مردم عزیز کشورمان برداشته ایم و این قدم ها را ادامه می دهیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: همچنین مراکز بهداشتی و درمانی استان امسال و سال آینده به حول قوه الهی تجهیز می کنیم و بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام را نیز تا پایان سال آینده آماده بهره برداری خواهیم کرد؛ در نظام بهداشت و سلامت تلاشمان را ادامه می دهیم تا مردم با هزینه کمتری به سلامت مورد نظر خود دست یابند.

تلاش برای حل مشکل ریزگرد ها تا پایان دولت ادامه دارد

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در مرحله دوم هدفندی یارانه ها به معضلات مرتبط با محیط زیست کشور رسیدگی می کنیم، خاطرنشان کرد: ایلام از وجود ریزگردها در رنج بسر می برد و تلاش ما هم در استان و هم در عراق با رایزنی هایی که با کشور عراق انجام شده برای سازماندهی و سالم سازی قدم های مناسب است که امسال و سال آینده و تا پایان دولت ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور افزود: در جلسه اخیر دولت به جنگل های زاگرس و ایلامی که عروس زاگرس است اشاره شد، مشکلاتی برای جنگل پیش آمده که برای آن ها برنامه هایی داریم و امروز نیز بنده از طرح های بهسازی جنگل بازدید می کنم؛ برای احیای جنگل های بلوط استان اقدام می کنیم و نمی گذاریم زیبایی این منطقه از بین برود.

تلاش دولت در مرحله اول برای ایلام " رونق اقتصاد و اشتغال " است

وی با تاکید بر اینکه ایلام سرزمین گردشگری برای گردشگران خارجی و داخلی است، اظهار کرد: در مسیر استقبال، بسیاری از شعارهای مردم استان مسئله بیکاری و اشتغال جوانان بود؛ تلاش دولت در مرحله اول و در رأس آن برای اقتصاد مقاومتی " رونق اقتصاد و اشتغال " است هم برای پسران و مردان و دانشجویان این کشور و هم برای زنان و بانوان.

۴۴ پروژه در ایلام تا پایان سال آینده تکمیل می شود

حجت الاسلام روحانی گفت: در این سفر برای اجرای ۴۴ پروژه تصمیم گیری می شود که ۳۴ پروژه در سال ۹۳ به پایان می رسد و ۱۰ پروژه نیز در سال آینده تکمیل می شود؛ پروژه ها مربوط به همه مناطق استان است.

وی ادامه داد: همچنین قول اجرای آبیاری مدرن برای ۵۰ هزار هکتار اراضی استان ایلام به ویژه در جنوب عین خوش، دشت عباس و در دهلران و اجرای سامانه گرمسیری که به بخش های دیگر ایلام مربوط می شود، را می دهم؛ اجرای آبیاری مدرن ظرف ۳ سال و سامانه گرمسیری ظرف ۴ سال اجرایی و عملیاتی می شود.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه تلاش دولت در مرحله دوم صنعتی شدن ایلام است، گفت: طرح های مهمی برای ساماندهی نفت و گاز و پتروشیمی داریم، همچنین گازهایی که امروز در حال سوختن است به طرح های پتروشیمی تبدیل می شود، امروز یک بخش در پتروشیمی ایلام افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه طرح های دیگر در زمینه گاز و پتروشیمی در سال های آینده جزء طرح های موردنظرمان در این استان است، تاکید کرد: در رابطه با سدهایی که عرض کردم سدهای چنگیر، عین خوش، فکه، زادو ایرج در سال ۹۳ و در نیمه نخست ۹۴ تکمیل می شود.

حجت الاسلام روحانی افزود: جاده هایی که در این استان نیاز به بهسازی دارند به ویژه گردنه قلاجه که موردتوجه مردم است امسال عملیاتی می شود؛ جاده مهران - صالح آباد و محور مهران تا مرز نیز تا نیمه نخست ۹۴ بهسازی می شود و بقیه طرح ها در حوزه راه ها امشب اعلام می شود.

تبدیل منطقه اقتصادی مهران به منطقه آزاد تجاری از سوی دولت بررسی می شود

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه بازارچه های مرزی استان ایلام مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: ۳ بازارچه مرزی برای اینکه اشتغال مردم در مسیری روشن قرار گیرد و بیکاری ها را کاهش دهد ایجاد می شود؛ به طور قطع مهران عزیز نیز مورد توجه قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: منطقه اقتصادی مهران برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری توسط دولت تدبیر و امید بررسی می شود؛ همچنین طرح های گردشگری، صنعتی، کشاورزی، سدها و آبیاری مدرن در ۵۰ هزار هکتار در سال ۹۳ و ۳۸ هزار هکتار در سال ۹۴ مورد توجه قرار می گیرد.

برنامه های دولت برای تبدیل بخش هایی از ایلام به شهرستان

حجت الاسلام روحانی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه استان قهرمان ایلام با همکاری شما مردم و با اجرای طرح های عمرانی شاهد تحول مثبت، پیشرفت و آبادانی خواهد بود، اظهار کرد: برای توسعه روابط با کشور عراق و مسیر تردد زوار برنامه هایی خواهیم داشت؛ انشاالله شاهد پیشرفت در زمینه های تجاری و ایجاد اشتغال برای مردم غیور، فداکار و وطن دوست ایلام برنامه هایی داریم.

وی تصریح کرد: تردید نداشته باشید که دولت تدبیر و امید تلاش خود را برای توسعه استان ایلام و تبدیل شدن بخش هایی به شهرستان برنامه هایی را انجام می دهد.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر