|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۰۴

معاون فرهنگی سپاه در مشهد مقدس:

خبرگزاری تسنیم: معاون فرهنگی سپاه در مشهد مقدس با انتقاد از خصوصی سازی فرهنگ گفت: مسئولیت های حاکمیتی دولت در عرصه فرهنگ قابل واگذاری نیست.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازمشهد مقدس، حمیدرضا مقدم فر ظهر امروز در بیستمین گردهمایی مدیران هیئت های رزمندگان اسلام سراسر کشور در مشهد مقدس با تبیین شرایط و وضعیت فرهنگی کشور و برشماری برخی از اهداف عملیاتی دشمنان در عرصه جنگ فرهنگی اظهار کرد: این جنگ یک جنگ تمام عیار و واقعی است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن انتقاد از سیاست خصوصی سازی فرهنگ به جای مردمی کردن آن گفت: مردمی کردن فرهنگ و واگذاری حوزه های تصدی گری دولت به بخش های مردمی امری لازم و ضروری است.

وی تاکید کرد: اما این به معنای خصوصی سازی مثل حوزه های اقتصادی نیست که صفر تا صد و همه مسئولیت های دولتی و حاکمیتی را به بخش خصوصی واگذار کرد.

مقدم فر اظهار کرد: دولت اسلامی وظایف حاکمیتی معینی در عرصه فرهنگ دارد که از جمله آن دو وظیفه ای است که جنبه سلبی و ایجابی دارد.

وی بیان کرد: در بعد ایجابی حمایت، پشتیبانی و بسترسازی برای حضور هر چه بیشتر مردم مومن و انقلابی در عرصه فرهنگ و در راستای تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ضرورت دارد.

معاون فرهنگی سپاه افزود: در بعد سلبی ممیزی آثار و فیلترینگ دو وظیفه مهم دولت در امور حاکمیتی است.

مقدم فر خاطرنشان کرد: عموم دولت ها و واحدهای سیاسی در دنیا این وظایف را به نوعی اعمال می کنند، نباید سالم سازی فضای فرهنگ کشور و پاکیزه کردن فکر و غذای روح انسان ها به عنوان ماموریتی منظور در نزد افکار عمومی نشان داده شود.

وی افزود: چطور برای سلامت جسم و تغذیه انسان ها کنترل، نظارت و فیلترینگ داریم اما برای تغذیه فکر چنین امر مهمی را زشت، قبیح و منفور می شماریم.

معاون فرهنگی سپاه اظهار کرد: بی شک این وظیفه، یک وظیفه حاکمیتی است و به هیچ بخش خصوصی با هر گرایش و خط و فکری نمی توان واگذار کرد و با مقولات تصدی گری و مشارکت نخبگان متفاوت است.

مقدم فر در ادامه به بررسی راهکارهای مقابله با جنگ فرهنگی از سوی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و از جمله هیئت رزمندگان اسلام پرداخت و گفت: نکته اول این است که باید روحیه ای جهادی در عرصه فرهنگ کشور و همچنین نیروهای فرهنگی معتقد و وفادار به ارزش های انقلاب اسلامی شکل بگیرد.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: مولفه دوم مدیریت جهادی است که مخصوص مدیران و مسئولان فرهنگی کشور است.

وی بیان کرد: ضرورت وجود مدیریت جهادی در عرصه فرهنگی بین مدیران بیش از ضرورت آن در حوزه های اقتصادی است زیرا ما در کشور از ظرفیت های فراوان فرهنگی در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برخورداریم اما یکی از ضعف های مهم این عرصه ضعف در مدیریت جهادی عرصه فرهنگ بین مسئولان و متصدیان است.

مقدم فر تاکید کرد: مدیریت جهادی نیاز امروز کشور در همه عرصه هاست اما در عرصه فرهنگی ضروری تر و مهمتر است.

معاون فرهنگی سپاه به تبیین برخی از ویژگی های مدیران جهادی در عرصه فرهنگ پرداخت و گفت: دشمن شناسی به معنی آگاهی از تاکتیک های دشمن، عزم و ایستادگی در برابر دشمن، عقلانیت و تدبیر در برابر تهاجمات از ویژگی های مدیر جهادی در حوزه فرهنگ است.

وی ادامه داد: مدیر جهادی اهل کار و تلاش خستگی ناپذیر است. روحیه خودباوری و اعتماد به نفس دارد و از ولی حق و رهبر و فرمانده خود تبعیت می کند.

معاون فرهنگی سپاه در مشهد مقدس افزود: مدیر جهادی حوزه فرهنگ همچنین به علم روز مجهز است و علاوه بر تکلیف مداری به اثربخش بودن فعالیت ها اهتمام دارد و به نصرت الهی نیز اعتماد دارد.

وی با اشاره به اینکه بدترین کار در حوزه فرهنگ و جنگ فرهنگی انفعال است بر ضرورت جذب، تربیت و کادرسازی فرهنگی تاکید کرد و گفت: هماهنگی، هم افزایی و هم پوشانی فعالیت های فرهنگی در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی امری ضروری است.

انتهای پیام /

ارسال نظر