|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۳۸

در مجلس مطرح شد /

یک نماینده مجلس با اشاره به وضعیت خطرناک جاده های روستایی لرستان گفت: ما دوست داریم شما از تپه های سرسبز عباس آباد حرکت کنید و جاده های روستایی ما را ببینید، جاده های روستایی لرستان قتلگاه است دولت که حداقل در رفع بیکاری کاری نمی کند در قتل مردم شریک نباشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح شد.

علیرضا خسروی نماینده سمنان در تذکری شفاهی با بیان اینکه حامیان دولت از اقتصاد حرفی نمی زنند گفت: همه هم و غم دولتی ها صرف مسائل حاشیه ای شده است و همین دولتی ها که منتقد اقتصاد از جنس سرداری و سرهنگی هستند ببینند بزرگترین اتوبان ها و موشک ها را چه کسانی ایجاد کردند.

وی همچنین از قوه قضاییه خواست اسامی بدهکاران بانکی را اعلام کند چراکه بیش از ۳۰۰ نفر بالای ۵۰ میلیارد بدهی بانکی هستند.

خسروی گفت: کسانی که معتقدند باید برای آشتی با آمریکا قرص شجاعت بخوریم در تخریب فرهنگی قصد دارند تردید را جایگزین عزم راسخ کنند.

سکینه عمرانی نماینده سمیرم در تذکری به وزیر تعاون گفت: وضعیت اشتغال جوانان مهمترین مسئله اکثر خانواده ها است. افسردگی و اعتیاد در بین جوانان رایج شده است و بیکاری معضلات بسیاری را برای جوانان به وجود آورده است.

وی همچنین با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد نیاز به عزم جهادی دارد گفت: مسئله اعتیاد نه تنها ریشه در خارج دارد بلکه دارای ریشه ای داخلی است که نیاز است مسئولان همت گماشته تا این معضل رفع شود.

عمرانی با یادآوری لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان تاکید کرد: شش ماه پیش وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی وعده ارائه این لایحه را به مجلس داده بود اما هنوز این لایحه تقدیم مجلس نشده است در حالی که بسیاری از مشکلات معلولان با این لایحه و تصویب آن حل می شود.

حجت الله سوری نماینده سلسله در تذکری شفاهی از قوه قضاییه خواست لیست بدهکاران بانکی را اعلام کند چراکه پول نزد آنها به عنوان بخش خصوصی صرف می شود اما در واقع برای مردم است.

وی خطاب به وزیر راه گفت: ما دوست داریم شما از تپه های سرسبز عباس آباد حرکت کنید و جاده های روستایی ما را ببینید، جاده های روستایی لرستان قتلگاه است دولت که حداقل در رفع بیکاری کاری نمی کند در قتل مردم شریک نباشد.

سوری گفت: بسیاری از جوانان درخواست وام ازدواج کردند اما نتوانستند آن را دریافت کنند این نمی شود از طرفی تشویق به ازدواج کنیم اما از طرف دیگر تسهیلات آن را فراهم نکنیم این سیاست یک بام و دو هوا است.

رحمانی نماینده تاکستان در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور خواستار پرداخت معوقات فرهنگیان و حل مشکل حق التدریسی ها و پرداخت وام به جوانان و بیکاران شد.

همچنین یونس اسدی نماینده مردم مشگین شهر از وضعیت نابسامان اقتصادی و مشکلات ناشی از سرمازدگی در حوزه انتخابیه اش انتقاد کرد و گفت: اگر زلزله می آمد بیشتر به درد این مردم رسیدگی می شد، در حالی که این حادثه بدتر از زلزله است و کل زندگی مردم و ساختار اقتصادی این شهر را تحت الشعاع قرار داده است و جوانان این منطقه سرگردانند و نمی دانند برای تامین معیشت خود چه کنند.

باهنر که ریاست مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکرگفت: حوادثغیرمترقبه، قابل پیش بینی نیستند، از این رو لازم است مسئولان ستاد بحران هیاتی برای بررسی خسارت کشاورزان به این منطقه اعزام و در جهت رفع مشکلات کشاورزان این شهر تلاش کنند.

ارسال نظر