|
|
کدخبر: ۱۷۲۶۱۳

آیت الله علوی گرگانی:

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: همه ما به امام زمان(عجج) اعتقاد داریم پس باید به نماینده امام عصر که ولایت فقیه است اعتماد داشته باشیم و به اعتبار ایشان از ولایت فقیه اطاعت کنیم.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم، آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از نیروهای هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برخورد انسان ها در برابر اوامر خداوند را متفاوت دانست و گفت: انسان ها در اجرای اوامر خداوند سه دسته هستند.

وی در ادامه دسته اول را انسان های با ایمان و مطیع اوامر خداوند اعلام کرد و ادامه داد: دسته دوم انسان های کاملا متخلف هستند که به دلایل مختلف از جمله جهل نیاکان، عوامل محیطی و انحراف های دولتی اینگونه عمل می کنند.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: دسته سوم که اکثر انسان ها از این دسته هستند افرادی مانند دسته اول و دوم هستند که به طور همزمان کار خوب و بد انجام می دهند یعنی در عین حالیکه نماز می خوانند و مسجد می روند اهل دروغ و غیبت هستند.

وی با اشاره به اینکه در جامعه امروز بیشتر اعمال دلخواه خود انسان هاست نه دلخواه خداوند تصریح کرد: بوی تعفن گناه در جامعه پر شده اما چون غرق آن هستیم متوجه این موضوع نمی شویم.

آیت الله علوی گرگانی گفت: اینکه در چه لباسی قرار داریم مهم نیست، چرا که آدمی به واسطه عمل صالح مقرب درگاه خداوند قرار می گیرد پس به لباس روحانیت، نظامی و… که بر تن دارید نسبت به دیگران در پیشگاه خداوند ارجح تر نیستید.

وی اظهار کرد: در نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران همه افراد باید خادم امام زمان(عج)، پیرو ولایت فقیه و به دنبال انجام عمل صالح باشد.

این مرجع تقلید در پایان تصریح کرد: همه ما به امام زمان اعتقاد داریم پس باید به نماینده امام عصر که ولایت فقیه است اعتماد داشته باشیم و به اعتبار امام از وی اطاعت کنیم.

انتهای پیام / ۲۲۵۸ / ط۲۰

ارسال نظر