|
|
کدخبر: ۱۷۲۷۱۴

فرجی دانا در آبدانان خبر داد

خبرگزاری تسنیم: وزیر علوم در جمع مردم آبدانان از اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال به حمایت از طرح های خلاقانه مبتکران و مخترعان خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع مردم شهرستان آبدانان در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهر اظهار داشت: دولت امسال پنج هزار میلیارد ریال برای حمایت از طرح های خلاقانه مبتکران و مخترعان در نظر گرفته است. یکی از مهم ترین برنامه های دولت تبدیل ایده های علمی به ثروت است.

وی افزود: ۱۵۰ مرکز رشد هم اکنون در سراسر کشور برای حمایت از طرح های ابداعی دانشجویان و اساتید دانشگاه ایجاد شده است.

وزیر علوم از فعالیت ۳۵ بوستان کارآفرینی در کشور خبر داد و یادآور شد: یک بوستان نیز در استان ایلام راه اندازی شده و آماده ارائه خدمات به فعالان حوزه کارآفرینی منطقه است.

وی تاکید کرد: با ابتکار عمل رئیس جمهور و با ارائه ساز و کارهای مؤثر شاهد کم شدن اثر تحریم ها در آینده نزدیک خواهیم بود.

فرجی دانا تصریح کرد: نرخ تورم در هشت ماهه گذشته از ۴۵ درصد به ۳۲ درصد کاهش یافته و در صدد هستیم این آمار را به ۲۵ درصد کاهش دهیم.

وزیر علوم آبدانانی ها را از مردمان تحصیل کرده و با درجه هوشی بالا دانست و تاکید کرد: نام این شهرستان در فهرست وزارت علوم به عنوان یکی از افتخارهای ملی می درخشد و نمونه بارز شخصیت های بزرگ این منطقه شهیدان رضایی نژاد و جرایه هستند.

وی با بیان اینکه من حامل سلام و درود رئیس جمهور به مردم شهرستان شهیدپرور آبدانان هستم، گفت: وجود جوانان تحصیل کرده و مستعد یکی از مزیت های آبدانان است که وظیفه مسئولان اجرایی را برای توجه بیشتر به این شهرستان دوچندان کرده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر